فعالیت سه هزار حامی ایتام و کودکان نیازمند در فردیس

مهرعلی کلهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج اظهار داشت: افراد نیازمند و مستمند در سراسر کشور از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون تحت پوشش و حمایت کمیته امداد قرار دارند.

وی افزود: این نهاد در راستای انجام وظائف خطیری که بر عهده دارد، اقدام به شناسایی افراد و خانواده‌های نیازمند کرده و با ارائه کمک‌های نقدی و غیر نقدی و همچنین در اختیار قرار دادن تسهیلات بانکی به این افراد، آنها را تحت پوشش خود قرار می‌دهد.

مدیر کمیته امداد امام خمینی شهرستان فردیس تصریح کرد: یکی از مشکلاتی که این خانواده‌ها دارند، در مورد تامین هزینه‌های فرزندان و به ویژه تامین هزینه‌های آموزشی آنها است تا در آینده بتوانند به استقلال اقتصادی دست‌یافته و فرد مفیدی برای خود و جامعه باشند.

کلهر گفت: کمیته امداد با اجرای طرح محسنین ویژه کودکانی که سرپرست آنها توانایی تامین هزینه این کودکان را ندارد و همچنین طرح اکرام ایتام، تلاش گسترده‌ای تحقق این مهم داشته است.

وی بیان داشت: طرح محسنین و طرح اکرام ایتام با همکاری و مشارکت مردم انجام می‌شود و افراد خیر و انسان‌دوست یک و یا چند یتیم و یا کودک نیازمند را تحت سرپرستی خود قرار داده و ماهانه مبلغی را برای رفع مشکلات آنها واریز می‌کنند.

مدیر کمیته امداد امام خمینی شهرستان فردیس افزود: در حال حاضر سه هزار فرد خیر در این شهرستان، در طرح‌های محسنین و اکرام ایتام مشارکت دارند.

کلهر ادامه داد: این افراد طی چهار ماه نخست سال جاری بیش از شش میلیارد ریال به حساب کودکانی تحت سرپرستی خود واریز کرده‌اند و این مبالغ به غیر از کمک‌های غیر نقدی دیگری است که انجام داده‌اند.

وی اعلام کرد: بخشی از کمک‌های نقدی افراد خیر و نیکوکار برای رفع مشکلات کودکان نیازمند در یک حساب ذخیره شده تا در زمان بزرگسالی این کودکان، آنها بتوانند برای هزینه‌های اشتغال، مسکن و ازدواج خود از آن استفاده کنند.

انتهای پیام/۲۳۰۲/ر۳۰/

http://fna.ir/BT7OC6

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *