فعالیت ۵۳۶ بهره‌بردار گل و گیاه در آمل/ ایجاد اشتغال مستقیم برای یک‌هزار نفر

سید حسین اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، اظهار کرد: تولید گل و گیاهان زینتی با روش کشت هیدروپونیک برای تولید گل آنتوریوم در ۰٫۶ هکتار در روستای رفیع‌آباد شهرستان آمل با تولید ۵۰۰ هزار شاخه انجام شده است.

وی اضافه کرد: با توجه به اهمیت و توسعه تولید بیشتر گل آنتوریوم، ۵٫۱ هکتار سالن پرورش آنتوریوم در این شهرستان در حال ساخت و ساز است.

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان آمل بیان کرد: برای مطلوب‌تر شدن وضعیت گل و گیاهان زینتی و معرفی بیشتر ظرفیت‌ها وتوانمندی‌های موجود در این شهرستان، مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان آمل سال گذشته اقدام به برگزاری نمایشگاه بین‌المللی گل و گیاهان زینتی کرد که این نمایشگاه هر ساله در این شهرستان برگزار خواهد شد.

اسلامی با بیان اینکه شهرستان آمل دارای ۹۰ هکتار گلخانه در فضای بسته و ۹۷٫۸ هکتار فضای باز است که انواع گل‌های آپارتمانی، شاخه بریده، گلدانی و درختچه‌های زینتی تولید می‌کند، گفت: ۱٫۸ هکتار از گلخانه‌های این شهرستان کشت هیدروپونیک انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: ۵۳۶ بهره‌بردار در این شهرستان اقدام به تولید گل و گیاهان زینتی می‌کنند که برای یک‌هزار نفر به صورت مستقیم ایجاد اشتغال شده است.

انتهای پیام/ن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *