«قائم مقام» در همدان ماندنی شد/ این بار دانشگاه علوم پزشکی

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، مستند «قائم مقام» که چند هفته‌ای هست با آغاز اکرانش ولوله‌ای در فضای سیاسی کشور راه انداخته است، به بررسی ابعاد شخصیتی و سیاسی قائم مقام حضرت امام(ره) یعنی آیت‌الله منتظری می‌پردازد.

این مستند با بهره بردن از کارشناسان و سیاسیون با تفکرات مختلف و همچنین خانواده منتظری تحولات کشور و شخص منتظری را به جلوی دوربین آورده که برای نسل جوان فعلی کشور که بعضا تاریخ انقلاب در این حوزه را کمتر دانسته و مطلع نیستند، بسیار مفید واقع شده است.

اما از همان روزهای ابتدایی که رسانه‌ها سخن از آغاز اکران این مستند به میان آوردند طبق معمول گذشته باز هم این دانشجویان بودند که با استقبالی کم سابقه به سمت اکران این مستند تاریخی و سیاسی در دانشگاه خود رفته و وظیفه روشنگری را که رهبر معظم انقلاب بر دوش آن‌ها نهاده‌اند را بیش از پیش و این بار با ابزار مستند «قائم مقام» پیگیری کردند.

دانشگاه بوعلی سینا، آزاد همدان و پیام نور همدان از جمله دانشگاه‌هایی بودند که در همان روزهای ابتدایی اکران مستند دست به کار شده و پرده‌ سالن‌های دانشگاهی را به اکران این مستند اختصاص دادند؛ اما با این همه اکران بار اول مستند در دانشگاه بوعلی سینا جوابگو نبوده و با اصرار دانشجویان دانشگاه بار دیگر قائم مقام با فاصله چند روزه‌ای تا اکران اول، مجددا سر از دانشگاه بوعلی سینا همدان درآورد.

*«قائم مقام» دست از سر  همدان برنمی‌دارد/ این بار دانشگاه علوم پزشکی

اما با این همه دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی همدان که خود را در مسابقه اکران این مستند جنجالی جا مانده دیده بودند دست به کار شده و روز گذشته قائم مقام را در دانشگاه علوم پزشکی همدان اکران کردند که با استقبال گرم دانشجویان نیز مواجه شد.

به گزارش فارس، مستند «قائم مقام» به کارگردانی سیدمحمدعلی صدری‌نیا اولین مستند بلند درباره زندگی آیت‌الله منتظری است که روایتی بدون سانسور را از ابعاد زندگی سیاسی او را به تصویر کشیده است.

انتهای پیام/و

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *