قبور شهدای جیرفت گلباران شد+ تصاویر

به گزارش خبرگزاری فارس از جیرفت، عصر پنجشنبه به مناسبت آغاز هفته نماز جمعه با حضور حجت‌الاسلام رضا کرمی‌پور امام جمعه و اقشار مختلف مردم قبور شهدای شهرستان دارالولایه جیرفت گلباران شد.

در این آیین خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان، ایثارگران، رئیس و اعضای ستاد نمازجمعه جیرفت، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه جیرفت، جمعی از مدیران، پاسداران، بسیجیان، اصحاب رسانه و… حضور باشکوهی داشتند.

امام جمعه جیرفت در این آیین اظهار داشت: خداوند متعال سوره‌ای مستقل برای نماز جمعه و اهمیت این فریضه بزرگ نازل فرمودند که دارای ۱۱ آیه است که سه آیه پایانی آن درباره اهمیت نمازجمعه و تشویق و ترغیب مسلمین برای حضور در این آیین عبادی سیاسی است تا همه بدانند و آگاه باشند که روز جمعه روز خاصی است و خداوند از همه مؤمنان و مؤمنات دعوت خصوصی برای حضور در نماز جمعه کردند.

وی با بیان اینکه برخی دعوت‌ها از سوی خداوند متعال دعوت خصوصی است، بیان داشت: کتاب شریف قرآن در تمام خانه‌های ما است و خداوند در این آیه نهم این سوره می‌فرماید «ای کسانی که ایمان آورده‌اید، هنگامی که صدای ندای اذان در روز جمعه بلند شد، شتاب کنید و با عجله بروید و قدم‌ها را بلندتر بردارید تا خودتان را به نمازجمعه برسانید.»

کرمی‌پور با اشاره به بیان روایتی درباره اهمیت نماز جمعه خاطرنشان کرد: پیامبر اکرم(ص) می‌فرماید، شب معراج زمانی که در حال حرکت به سمت عرش الهی بودم، دیدم ملائکه‌ای برای مؤمنین و مؤمنات در حال دعا هستند، آن‌هایی که روز جمعه به سمت نماز جمعه حرکت می‌کنند و حضور در نماز جمعه پیدا می‌کنند، کسانی که در روز جمعه غسل جمعه انجام می‌دهند، خداوند آن‌ها را با دعای فرشتگان مورد آمرزش خودش قرار می‌دهد، ملائکه دعا می‌کنند، خدایا آن‌هایی که در روز جمعه در نماز جمعه حضور پیدا می‌کنند را بیامرز و مورد رحمت خودت قرار بدهید.

کرمی‌پور ابراز داشت: چقدر خوب است که ملائکه برای انسان طلب مغفرت و آمرزش کنند و این بسیار ارزشمند است.

وی عنوان کرد: کسانی که در هوای گرم تابستان و سردی زمستان در نماز جمعه شرکت می‌کنند، خداوند بهشت را بر آن‌ها واجب می‌کند.

کرمی‌پور ادامه داد: آقای روزها روز جمعه است و خداوند در این روز گناهان انسان را می‌آمرزد و ثواب کارهای خیر را چند برابر می‌دهد.

امام جمعه جیرفت افزود: به برکت خون شهدا و تلاش‌های امام راحل به نماز جمعه دست یافتیم و با هدایت‌های مقام معظم رهبری خطبه‌های این نماز ترفندهای دشمنان را خنثی می‌کند.

کرمی‌پور بیان داشت: دشمنانی که در طول هفته خدعه و نیرنگ می‌کنند، روز جمعه به برکت خطبه‌های‌ نماز جمعه رسواکنندگان خنثی می‌شود.

انتهای پیام/ ۲۶۵۵/ج۴۰/

http://fna.ir/7F0VVK

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *