قهرمانی جوانان قم در مسابقات کشوری هندبال

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، دهه کرامت همزمان با میلاد با سعادت حضرت فاطمه معصومه (س) و حضرت امام رضا (ع) فرصت بسیار خوبی بود تا چند رقابت ورزشی مهم به میزبانی شهر مقدس قم و با عنوان جام کرامت برگزار شود و تیم‌هایی از دیگر استان‌های کشور نیز در آن حضور یابند.

هیأت هندبال استان قم نیز که تیم‌های منتخب خود در رده‌های سنی مختلف را برای حضور موفق در مسابقات کشوری سال جاری از مدت‌ها قبل تشکیل داده و استعدادهای هندبال قم در ترکیب این‌ تیم‌ها، مدت زیادی است زیر نظر کادر فنی خود تمرین می‌کنند، در دهه کرامت یک دوره رقابت‌های چهار جانبه هندبال را میزبانی کرد.

با هدف محک هندبالیست‌های مستعد و آینده‌دار قم به منظور حضور پرقدرت در مسابقات سال جاری قهرمانی کشور، یک دوره رقابت‌های چهار جانبه با حضور تیم‌های هندبال پسران نوجوان و جوان استان قم در کنار تیم‌های نوجوانان و جوانان مهدی‌شهر سمنان در قم به انجام رسید.

میزبانی این دوره از مسابقات را سالن ورزشی ثامن‌الائمه مجموعه ورزشی ۱۵ خرداد قم بر عهده داشت و در حالی که تیم‌های شرکت کننده به مدت دو روز با یکدیگر به رقابت پرداختند، سرانجام این هندبالیست‌های جوان قم بودند که بالاتر سه تیم دیگر به مقام قهرمانی دست یافتند.

در روز نخست این بازی‌ها ابتدا تیم‌های نوجوانان قم و مهدی‌شهر سمنان به مصاف یکدیگر رفتند که در آن ۳۹ بار دو تیم موفق به گلزنی شدند و در پایان یک بازی جذاب و تماشایی، این تیم میهمان یعنی مهدی‌شهر بود که توانست ۲۰ بر ۱۹ تیم نوجوانان قم را مغلوب کند.

دومین دیدار نخستین روز مسابقات هندبال به مناسبت دهه کرامت در قم، بین تیم‌های هندبال جوانان قم و جوانان مهدی‌شهر به انجام رسید و در این مسابقه نیز ۴۷ بار توپ از خط دروازه‌ها عبور کرد و سرانجام این هندبالیست‌های جوان قم بودند که ۲۶ بر ۲۱ حریف خود را شکست دادند.

در روز دوم این مسابقات ابتدا رقابتی تماشایی بین تیم‌های هندبال نوجوانان قم و جوانان مهدی‌شهر یعنی بازنده‌های روز نخست به انجام رسید که در پایان این دیدار تیم‌ هندبال جوانان مهدی‌شهر با نتیجه ۲۷ بر ۲۱ به برتری رسید تا نخستین برد خود و دومین شکست تیم نوجوانان قم را رقم بزند.

مسابقه تیم‌های هندبال جوانان قم و نوجوانان مهدی‌شهر پایان دهنده رقابت‌های چهارجانبه هندبال جام کرامت در قم بود، دیداری که در حضور جمع زیادی از علاقمندان به هندبال در سالن ثامن‌الائمه قم به برتری ۲۶ بر ۱۹ به سود تیم جوانان قم انجامید تا این تیم رتبه نخست این رقابت‌ها را به خود اختصاص بدهد.

رقابت‌های چهار جانبه هندبال قم با حضور دو تیم از مهدی‌شهر سمنان و دو تیم از قم در دو رده سنی نوجوانان و جوانان به مدت دو روز در حالی به انجام رسید که نوید نبوی، وحید احترامی و علی جعفری مسوولیت قضاوت رقابت تیم‌های شرکت کننده را بر عهده داشتند.

انتهای پیام/۷۸۰۰۲/و۳۰

http://fna.ir/NLY2FU

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *