قول وزیر نفت برای اشتغال نیروهای بومی استان بوشهر در صنایع نفت و گاز عسلویه

سید کمال‌الدین شهریاری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در تنگستان اظهار داشت: مجمع نمایندگان استان بوشهر در نشست امروز خود با وزیر نفت بر ضرورت استفاده از نیروهای توانمند بومی در سطوح مدیریتی شرکت‌های نفت و گاز مستقر در استان بوشهر تأکید کرد.

وی افزود: استفاده‌ کردن از نخبگان و نیروهای توانمند بومی در سطوح ارشد مدیریتی شرکت‌های نفت و گاز و به خصوص در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، وزارت نفت را از مزیت نسبی به‌کارگیری ظرفیت‌های منحصر به فرد این افراد سخت‌کوش و با استعداد برخوردار کرده و موجب شکل‌گیری حس امید و اعتماد به وزارت نفت در عمل به وظایف و مسؤولیت‌های اجتماعی در میان مردم بومی می‌شود.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وزارت نفت با توجه به میزان اعتبارات موجود در زمینه طرح‌های عمرانی مناطق نفت‌خیز اقدامات نسبتا ًمطلوبی داشته، اما مردم استان بوشهر در مورد به کارگیری نیروی اشتغال بومی در شرکت‌های نفت و گاز مستقر در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس رضایت کافی ندارند.

شهریاری با بیان اینکه نیروهای بومی نسبت به مسؤولیت‌های اجتماعی شرکت و سازمان خود در قبال محیط پیرامونی اشراف و مسؤولیت‌پذیری بیشتری دارند، افزود: به‌کارگیری این نیروهای توانمند در سطوح مدیریتی شرکت‌های نفت و گاز می‌تواند باعث موفقیت بیشتر وزارت نفت در عمل به وظایف و مسؤولیت‌های اجتماعی خود شود.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: چنانچه وزارت نفت دیدگاه خود در انتصاب مدیران ارشد و میانی شرکت‌های تابعه خود به این سمت سوق دهد، شرایط به‌کارگیری نیروهای اشتغال بومی در مشاغل تخصصی و غیرتخصصی این صنایع نیز تسهیل خواهد شد.

عضو مجمع نمایندگان استان بوشهر بیان کرد: آمار نامطلوب اشتغال نیروهای بومی استان بوشهر در صنایع نفت و گاز مستقر در عسلویه یکی از دغدغه‌های اصلی مردم استان بوشهر است که در نشست با وزیر نفت مورد تأکید قرار گرفت.

وی افزود: این مسئله مورد تأیید وزیر نفت نیز قرار گرفت و مقرر شد در کمیته‌ای، بررسی لازم برای به‌کارگیری نیروهای توانمند بومی استان بوشهر در سطوح مدیریتی شرکت‌های نفت و گاز مستقر در استان انجام پذیرد.

انتهای پیام/ذ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *