لزوم اتصال استان فارس به آب‌های خلیج فارس

به گزارش خبرگزاری فارس از لامرد، علی ربیعی عصر امروز در کارگروه اشتغال شهرستان‌های لامرد و مهر اظهار داشت: اگر بگوییم حلقه توسعه استان فارس می‌تواند در لامرد و مهر قرار بگیرد حرف درستی است.

وی افزود: سرمایه اجتماعی لامرد بالا است و می‌تواند سرمایه اجتماعی بر سرمایه اقتصادی و تولیدی قرار بگیرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه لامرد یک شهر زنده بوده و لامرد مهاجرپذیر می‌شود، گفت: ایجاد صنایع پایین‌دستی آلومینیوم ۵ برابر کارخانه آلومینیوم در لامرد می‌تواند شغل ایجاد کند و با احداث این صنایع و میزان سرمایه‌گذاری نشان می‌دهد که کیک اقتصادی کشور در حال بزرگ شدن است.

ربیعی با اشاره به اینکه انتقال آب از خلیج‌فارس به استان فارس کار بزرگی است، گفت: باید در دولت از این طرح حمایت شود چرا که با انتقال آب توسعه ایجاد می‌شود و می‌تواند مسائل بزرگ در مورد اتصال به دریا هم حل شود.

وی با تأکید بااینکه باید یک مرکز فنی و حرفه‌ای فعال در لامرد و مهر ایجاد شود تصریح کرد: این کار باید امسال آغاز شود تا جوانان لامرد توانمند شده و در مدیریت میانی از آنان استفاده شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان داشت: لازم است شورای اجتماعی فرمانداری لامرد تشکیل و فقط به نقاط منفی پرداخته نشود بلکه در خصوص مسائل مثبت نیز مطرح شود زیرا لامرد داری خیریه‌های زیادی است.

ربیعی در خصوص لغو پروازهای شرکت هواپیمایی آسمان در فرودگاه بین‌المللی لامرد نیز گفت: بی‌تمایل نیستیم و می‌خواهیم لامردی‌ها راحت‌تر سفر بروند اما باید استانداری، فرمانداری و نماینده مردم در مجلس یک همفکری ایجاد شود چرا که در این زمینه سودآوری هم مهم نیست.

انتهای پیام/ج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *