لزوم ارتقای مهارت‌های فردی و اجتماعی زنان روستایی ایلام

امید شفیعی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: برگزاری کارگاه آموزشی تشکیل صندوق خرد زنان روستایی و عشایری در محدوده طرح مدیریت جامع حوزه آبخیز میمه پایلوت استان ایلام در دستور کار قرار گرفته است.

مسؤول هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی و مدیریت بحران استان ایلام گفت: برنامه‌های اعتبارات خرد از ره‌یافت‌های مهم فقرزدایی در دهه‌های اخیر است که با ایجاد و گسترش فعالیت‌های درآمدزا به ویژه برای زنان کم درآمد توسعه جوامع محلی را تسهیل می‌کند.

وی ادامه داد: این برنامه‌ها روش کارایی برای افزایش درآمد خانوارهای فقیر در مناطق حاشیه شهرها و روستا‌ها بوده و ماهیت تشکیل چنین صندوق‌هایی موضوع مشارکت مردم است.

این مسؤول جامعه هدف تشکیل صندوق‌های اعتبارات خرد را توانمندسازی جوامع محلی از طریق ایجاد بستری مناسب برای مشارکت جمعی زنان در قالب گروه‌های اعتبار- پس‌انداز برشمرد.

شفیعی ارتقای مهارت‌های فردی و اجتماعی زنان روستایی از طریق برنامه‌های آموزشی و همچنین تجهیز پس‌انداز خانوارهای روستایی در جهت تامین مالی فعالیت‌های درآمد‌زا و افزایش درآمد خانوارهای کم درآمد از طریق پرداخت وام‌های کوچک برای انجام فعالیت‌های در آمدزا و شغل‌های جایگزین را از دیگر اهداف تشکیل این صندوق برشمرد.

مسؤول هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی و مدیریت بحران استان ایلام گفت: برای تقویت پروژه مدیریت جامع حوزه آبخیز میمه که به شکل پایلوت در استان مطالعات پایه‌ای آن انجام گرفته تلاش‌هایی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: این طرح می‌تواند در درازمدت و در زمان بهره‌برداری در افزایش ضریب حفاظتی منابع طبیعی که از مهمترین رسالت‌های سازمان متبوع است، موثر واقع شود.

 انتهای/۸۶۰۰۴/پ/ب۲۰

http://fna.ir/U6B2FH

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *