لزوم برخورد جدی دولت با فساد و رانت/ نادیده گرفتن پتروشیمی رودبار با داشتن سه دوره مصوبه رئیس‌جمهوری

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، منوچهر جمالی امروز در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان گیلان به‌ضرورت مقابله با رانت در استان تاکید و اظهار کرد: در استان گیلان ما نیازمند مدیرانی با خدمت خالصانه و انقلابی و بدون سوءاستفاده و رانت راداریم.

وی با تاکید بر جدیت با متخلفان افزود: لازم است با افرادی که در دستگاه‌ها نفوذ کرده‌اند و فساد می‌کنند مقابله شود و هیچ ملاحظه‌ای هم نشود.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی به‌ضرورت توزیع عادلانه اعتبارات در استان و شهرستان‌ها تاکید کرد و گفت: برخی از شهرستان‌ها برای دریافت اعتبارات شمارش نمی‌شوند که لازم است دولت به همه شهرستان‌ها یکسان نگاه کند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به پتروشیمی در رودبار گفت: پروژه پتروشیمی در رودبار در سه دوره سفر رئیس‌جمهوری در دستور مصوبات بوده اما توجهی به اقدامات و اجرایی شدن آن نمی‌شود.

جمالی همچنین به مدیریت صحیح منابع آب در استان تاکید کرد و گفت: دولت باید در تخصیص اعتبارات به مدیریت آب روستایی، دفع فاضلاب و پسماند و زباله توجه کافی نماید و جهادی مدیریت کند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نیاز و مطالبه شهرستان برای برداشت از آب سفیدرود بیان کرد: کشاورزان و مردم رودبار به جد دنبال تأمین آب موردنیاز شرب و زراعی خود از سفیدرود هستند و این در حالی هست که آب از جلوی چشمشان رود می‌شود اما امکان بهره‌برداری برای آن‌ها فراهم نیست.

نماینده مردم رودبار در خانه ملت همچنین به مجتمع تجاری پاییزان رودبار اشاره داشت و گفت: ما قبول می‌کنیم که این پروژه آسیب‌هایی را وارد کرده و به رأی دادگاه تمکین می‌کنیم اما تخریب این مجتمع و آزادسازی زمین، امکان استفاده برای زراعت فراهم نمی‌شود که لازم است کمیته تشکیل شود و این موضوع با رویکرد تعاملی حل‌وفصل شود.

انتهای پیام/ج/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *