لزوم تغییر روش‌های تامین مالی شرکت‌های دانش‌بنیان از وام به سرمایه‌گذاری خطرپذیر

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، سورنا ستاری عصر امروز در مراسم افتتاح پارک علم و فناوری استان زنجان با بیان اینکه پارک علم و فناوری جای جوانان است، اظهار کرد: سرمایه این افراد در جیبشان نیست، بلکه در مغزشان است.

وی با اشاره به حضور ۲۲ شرکت در پارک علم و فناوری استان زنجان تا پیش از افتتاح آن، تصریح کرد: محیط کسب و کار در حوزه بازارسازی باید مهیا شود.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان با بیان اینکه جوانان باید به سوی بازارهای خصوصی حرکت کرده و هر چند بازارهای دولت خوب بوده اما باید بیشتر تمرکز روی بازارهای غیر دولتی داشته باشند، گفت: جوانان در پارک‌های علمی و فناوری تمرکز خود را برای فروش خدمات به مردم و سیستم خصوصی متمرکز کنند.

ستاری با اشاره به اینکه مدیر شرکت دیجی کالا زنجانی بوده و در حال حاضر فروش روزانه ۱۲ میلیارد تومانی دارد، خاطرنشان کرد: این شرکت، شرکت خوبی بوده و تنها حریف آن در آسیا شرکت علی بابای چین است.

وی با بیان اینکه مشکلات زیادی در این حوزه وجود دارد، ابراز کرد: اما هنر شرکت‌های دانش‌بنیان مستقل بودن آن است.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان با تاکید بر اینکه وظیفه ما فراهم کردن محیط است، گفت: روش‌های تامین مالی باید از وام به سوی سرمایه گذاری خطرپذیر حرکت کند.

ستاری با تأکید بر اینکه زمین خوردن در حوزه کارآفرینی یک مزیت است، ابراز کرد: درس گرفتن از این زمین خوردن‌ها، کارآفرین‌های خوبی را در آینده ایجاد خواهد کرد.

انتهای پیام/و

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *