مابه‌التفاوت افزایش حقوق بازنشستگان کرمانشاه پرداخت می‌شود

کیومرث فلاحی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس کرمانشاه با بیان اینکه کارفرمایان واحدهای تولیدی، فنی و بخش‌های صنعت و معدن تا پایان مرداد ماه فرصت دارند تا با مراجعه به شعب تامین اجتماعی از بخشودگی جرایم بهره‌مند شوند، اظهار داشت: با هدف تحقق شعار اقتصاد مقاومتی و حمایت از کارفرمایان طرح بخشودگی جرایم در اختیار این قشر قرار گرفته است.

وی به واحدهای تولیدی که نتوانسته‌اند بدهی خود را به‌دلیل نوسانات ارزی، حوادث پیش‌بینی نشده و غیرمترقبه و اعمال تحریم‌های ظالمانه پرداخت کنند، گفت: جرایمی که برای آنها در نظر گرفته شده بود، ۱۰۰ در‌صد بخشیده شده است.

مدیر‌کل تامین اجتماعی استان کرمانشاه تصریح کرد: ۲۵ هزار کارگری که در استان کرمانشاه مشمول قانون تامین‌ اجتماعی هستند، حدود ۱۰۰ میلیارد تومان به این سازمان بدهکار هستند که با مراجعه به شعب، علاوه بر بخشودگی جرایم از مزایای اقساطی شدن بدهی نیز بهر‌ه‌مند می‌شوند.

وی از ۴۰ هزار خانواده مستمری‌بگیر شامل افراد تحت تکفل سرپرستان خانوار از کار افتاده و بازنشسته زیر پوشش تامین اجتماعی خبر داد و بیان کرد: ماهانه مبلغی در حدود ۵۰ میلیارد تومان به‌عنوان حقوق و مزایا به این تعداد خانواده پرداخت می‌شود.

فلاحی با بیان اینکه مابه‌التفاوت افزایش حقوق خردا‌د ماه سال‌جاری در همان ماه به خانواده‌های زیر پوشش پرداخت شد، ادامه داد: قرار بود که مابه‌التفاوت افزایش حقوق فروردین‌ماه را در تیر ماه و اردیبهشت ماه را نیز در مرداد ماه‌ پرداخت کنیم.

وی با عذرخواهی از خانواده‌های زیر پوشش تامین اجتماعی، خاطرنشان کرد: به‌دلیل مشکلات مالی حاکم بر استان کرمانشاه نتوانستیم در تاریخ مقرر مابه‌التفاوت افزایش حقوق این خانواده‌ها را پرداخت کنیم که با پیگیری‌های انجام شده تا قبل از پایان مرداد ماه این بدهی که مبلغی در حدود ۲۰ میلیارد تومان است پرداخت می‌شود.

انتهای پیام/۲۷۰۰/صا

http://fna.ir/VBDDK6

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *