مبانی صلح و دوستی در پرچم تیم ملی فوتبال ایران تلفیق شده است

سیاوش یعقوبی امروز امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: ورزش یکى از اثربخش‌ترین پدیده‌های عصر حاضر بوده که به شکل ملموسی اثرپذیری خود را در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی نشان می‌دهد.

وی افزود: بدون شک فوتبال به عنوان پرطرفدارترین ورزش دنیا محسوب شده و رویداد جام‌جهانی این رشته ورزشی نیز از مهم‌ترین مسابقاتی بوده که به عنوان ویترین بین‌المللی در معرفی و تبلیغ هویت ملی تیم‌های شرکت‌کننده شناخته می‌شود.

طراح لوگوی تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی روسیه یادآور شد: در شرایطی که جامعه از خلأ فرهنگی رنج می برد، در اقدامی بدیع پرچم تیم ملی فوتبال ایران با الهام و اقتباس از المان‌ها و نقوش به کار رفته در گلیم و قالی‌های تاریخی و همچنین نمادها و رنگ‌های اصیل ایرانی با توجه به هویت ورزش کشور طراحی و تولید شده است

وی  به نقوش به کار رفته در لباس تیم ملی فوتبال اشاره کرد و افزود: از آنجایی که فرش و گلیم ایرانی معرف هنر و فرهنگ کهن ایران اسلامی است، توجه و علاقه کنش‌گران بی‌شمار عرصه جهانی ورزش را به خود معطوف می‌سازد و در واقع این طرح شروعی مجدد برای به‌کارگیری جدی گفتمان فرهنگی و هنری در ورزش کشور محسوب خواهد شد.

یعقوبی ادامه داد: در پرتو عرضه این محصول فرهنگی در تراز جهانی می‌توان نقش مهم و اثرگذارى را در انتقال فرهنگی و استقرار مبانی صلح و تبلیغ تمدن کشورمان در عرصه بین‌المللى ایفا کرد و پرچم طراحی شده ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه محصولی چند وجهی با معنا و مفهوم زندگی فرهنگی، تاریخی و تمدنی مردم ایران زمین است.

طراح پرچم تیم ملی فوتبال ادامه داد: ورزش و فرهنگ بر اساس وظایف ذاتی خود با پیوند و هم‌افزایی میان ورزش و حوزه‌های پیرامونی؛ در پی اعتبار و شخصیت بخشی به ورزش کشور است و امید است این اتفاق مبارک موجب الگومندی، افزایش آگاهی و آغازی برای تغییر ذائقه فکری مدیریت ورزش کشور باشد و این هم‌اندیشی آغاز رسم خوشایند گفتمان هویت بصری در ورزش و پیوست گفتمان‌های مهم میان حوزه‌های ورزش، جامعه شناسی، فرهنگ و هنر باشد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، پرچم تیم ملی فوتبال ایران توسط سیاوش یعقوبی از استان اردبیل طراحی شده و قرار است این پرچم که نمادی از نشان و عظمت کشورمان است، به صورت نمادین به حریفان ایران در مسابقات جام‌جهانی روسیه اهدا شود.

انتهای پیام/ذ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *