محدودیت‌ها هیچ تأثیری در عزم و اراده پاسداران سازندگی قرارگاه خاتم نداشته است

به گزارش خبرگزاری فارس از گچساران، کریم گنجه ظهر امروز در آیین کلنگ‌زنی بزرگترین تونل جنوب کشور در گچساران که با حضور حضور محمدرضا کدخدازاده معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل، استاندار کهگیلویه و بویراحمد و جمعی از مسؤولان استانی و شهرستان در گچساران در روستای آبریگون برگزار شد، اظهار کرد: مؤسسه حرا در سال ۱۳۷۱ تأسیس و فعالیت خود را در جهت سازندگی آغاز کرده است.

وی اضافه کرد: این مؤسسه با در اختیار داشتن تجهیزات و ماشین‌آلات مدرن و تخصصی (ماشین‌های حفاری، مکانیزه یکی از واحدهای منحصر به فرد در زمینه حفاری، احداث فضاهای زیرزمینی ابنیه و احداث سازه‌های زیرسطحی در کشور است) تاکنون بیش از ۸۰ پروژه را در سطح کشور اجرا  و یا در دست اجرا دارد.

مدیرعامل مؤسسه حرا افزود: بیش از ۲۲۰ کیلومتر حفاری انجام شده و در دست اقدام به روش‌های مکانیزه، نیمه‌مکانیزه و سنتی را در صنعت تونل‌سازی کشور ثبت کرده است.

گنجه ادامه داد: این مؤسسه با ورود به عرصه پروژه‌هایی مانند سدسازی و ابنیه گام‌های مؤثری را در جهت سازندگی در کشور برداشته است.

مدیرعامل مؤسسه حرا  در ادامه با اشاره به فرمایشات امام خمینی (ره) گفت: در اوایل انقلاب اسلامی امام راحل فرمودند که ایران را مدرسه کنیم و این یک راهبرد بود و نتیجه آن امروز مشخص شده است که ایران در چه جایگاهی در دنیا قرار گرفته است.

وی توضیح داد: چند سال پیش رهبر معظم انقلاب فرمودند که ایرانی بسازید که هرکس از هر کجای دنیا به این کشور نگاه کند معجزه اسلام را در سازندگی یک کشور به چشم ببیند.

گنجه با بیان اینکه این راهبرد در قرارگاه خاتم‌الأنبیا لازم‌الاجرا است، مطرح کرد: راهبرد اصلی ما این است که با تأسی از فرمان آیت‌الله خامنه‌ای(مدظله‌العالی) ایرانی بسازیم که از هرکجای دنیا به ان نگاه کنند معجزه اسلام را مشاهده کنند.

مدیرعامل مؤسسه حرا عنوان کرد: در اوایل تأسیس، این  قرارگاه یکی از کارهای بزرگی که در زمان دفاع مقدس انجام  داده است، عبور از زیر اروند بوده است و همین تجهیزات مکانیزه‌ای که ما امروز از آن استفاده می‌کنیم و در آن زمان و شرایط تهیه شد.

وی ادامه داد: تاکنون ۲۲۰ کیلومتر تونل در کشور اجرا شده است و در همه رشته‌های مهندسی فعالیت داشته‌ایم، همچنین سهم بسزایی در نیروگاه‌ها، جاده‌ها و تونل انتقال آب تهران داشته‌ایم.

گنجه یادآور شد: در سال گذشته ۲۵ کیلومتر تونل از سوی این قرارگاه اجرا شده است.

وی ادامه داد: به نوعی راندمان کاری ما سال به سال در حال افزایش است و محدودیت‌ها هیچ تأثیری در عزم و اراده پاسداران سازندگی نداشته است.

انتهای پیام/ذ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *