مختاری رزمی‌کار نقره‌ای قم در ووینام ۲۰۱۷ قهرمانی جهان

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، ووینام یکی از رشته‌های زیرمجموعه فدراسیون و هیأت‌‌‌‌ ورزش‌های رزمی است که اکنون متشکل از مردان و بانوان مطرح این رشته در رقابت‌های ۲۰۱۷ قهرمانی جهان به سر می‌برد و سه تن از رزمی‌کاران قم نیز عضو این تیم هستند.

 تیرماه سال ۱۳۹۲ بود که علی مختاری عضو تیم ملی ووینام در پیکارهای جهانی ۲۰۱۳ به میزبانی پاریس فرانسه بود و در پایان موفق به کسب مقام نایب‌قهرمانی و نشان نقره شد و یکی از افتخارآفرینان کشورمان در آن رقابت‌ها لقب گرفت.

اکنون چهار سال از آن موفقیت ارزنده مختاری در پیکارهای جهانی می‌گذرد و بار دیگر این ورزشکار ارزنده برای استان قم و رزمی کشورمان در مسابقات جهانی ۲۰۱۷ ووینام به میزبانی کشور هند افتخارآفرین شده و مدال نقره‌ای دیگر را به ارمغان آورده است.

این در حالی است که به نمایندگی از هیأت‌‌‌‌ ورزش‌های رزمی استان قم چهار رزمی‌کار در ترکیب تیم ملی کشورمان راهی رقابت‌های جهانی ۲۰۱۷ در کشور هند شده‌اند و نخستین مدال‌آور قم از جمع این سه ملی‌پوش علی مختاری است که در وزن منهای ۵۷ کیلوگرم موفق به کسب مدال نقره شده است.

سه رزمی‌کار استان قم در تیم‌های ملی اعزامی مردان و بانوان رده سنی بزرگ‌سالان ووینام کشورمان به پیکارهای جهانی هند، سمانه یوسف‌زاده در وزن منهای ۵۰ کیلوگرم و مریم داورپناه در وزن منهای ۵۵ کیلوگرم تیم ملی بانوان هستند و علی مختاری به نمایندگی از قم در وزن منهای ۵۷ کیلوگرم عضو تیم ملی است.

مختاری که در رقابت‌های ووینام ۲۰۱۳ قهرمانی جهان در کشور فرانسه سابقه کسب مدال نقره را دارد، در این دوره از رقابت‌ها عملکرد خوبی داشت و با شکست حریفانی از کشورهای ترکمنستان و هند خود را به عنوان یکی از مدعیان کسب مدال طلای این رقابت‌ها معرفی کرد اما دیدار فینال را به ووینام‌کار اهل ویتنام واگذار کرد و نقره‌ای شد.

انتهای پیام/ی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *