مدیریت مصرف منابع آب، ابرچالش‌ جدی کشور

به گزارش خبرگزاری فارس از داراب، رضا انصاری بعد از ظهر امروز در مراسم آغاز عملیات اجرایی تصفیه‌خانه فاضلاب شهر داراب که با حضور وزیر نیرو، استاندار و مسؤولان محلی برگزار شد، اظهار داشت: در حوزه منابع آب آسیب‌های فراوانی از سوءمدیریت‌ها و بی‌تدبیری‌ها ایجاد شده و در این زمینه رسالت سنگینی بر عهده مسؤولان وزارت نیرو قرار دارد.

وی با تأکید بر لزوم تشکیل کانونی جهت تصمیم‌گیری در زمینه منابع آب گفت: از آنجا که مسؤولان اجرایی وقت کافی برای برنامه‌ریزی ندارند، باید کانون‌های تفکر این زمینه تشکیل شود تا با اجماع نخبگان و روشنفکران در درازمدت، چشم‌اندازی برای مدیریت منابع محدود آب و انرژی تدوین شود.

نماینده مردم داراب و زرین‌دشت در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ما سرمایه‌های انسانی متعهد، انقلابی و دلسوز در کشور داریم و با حضور آن‌ها می‌توان برنامه‌ریزی مدون و مناسبی در حوزه منابع آب انجام داد.

انصاری با اشاره به رویکرد وزارت نیرو در زمینه کیفی‌سازی پروژه‌های آب، اظهار داشت: تصفیه‌خانه فاضلاب شهر داراب یکی از مگاپروژه‌هایی است که در این شهرستان طراحی‌ شده و در آینده برکات بسیاری برای مردم داراب دارد.

وی با بیان اینکه انتظار داریم خط انتقال آب از داراب به زرین‌دشت در اولویت کار قرار گیرد، توضیح داد: یکی دیگر از اولویت‌های شهرستان داراب تصفیه‌خانه آب شرب شهرستان زرین‌دشت است.

نماینده مردم داراب و زرین‌دشت در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: پروژه آب‌رسانی به داراب و زرین‌دشت که روزگاری جزء شهرستان داراب بوده و بعد مجزا شده است، از اولویت‌های این دو شهرستان است.

انصاری با بیان اینکه زرین‌دشت امروز فاقد منابع آب شرب است، تصریح کرد: و این موضوع برای مسؤولان زیبنده نیست که در یکی از روستاهای زرین‌دشت ـ خسویه در ماه مبارک رمضان مردم به مدت ۱۴ روز حتی آب غیرشرب هم برای انجام امور ضروری خود نداشته باشند.

به گزارش فارس، پروژه احداث تصفیه‌خانه فاضلاب شهر داراب با قراردادی به ارزش حدود ۲۳ میلیارد تومان و یک‌ میلیون و ۹۵۶ هزار یورو مشخص‌ شده که تأمین‌کننده منابع فاینانس این طرح بانک توسعه اسلامی است.

انتهای پیام/ذ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *