مردم ایران اسلامی بالاترین سطح از آزادی بیان را در تاریخ کشور تجربه می‌کنند

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس استان تهران،  سردار علیرضا افشار در مراسم یادواره شهدای شهر وحیدیه اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران، انقلاب مستضعفین بود، چراکه ایشان با حضور اکثریت خود با مشت‌های گره کرده، مستکبرین و رژیم سر تا مسلح شاه را به زیر کشیدند.

وی در ادامه افزود: امت ساکن در شهر وحیدیه ۱۱۴ شهید را همانند شمع همیشه فروزان در راه انقلاب اسلامی به ایران هدیه کردند تا مسیر راه ظلمت را به ما نشان دهند تا ما از مسیر اصلی انقلاب منحرف نشویم.

رئیس هیئت عالی اندیشه‌ورزی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: پیروزی انقلاب اسلامی، خسارات و رنج‌های بی‌شماری را به بدنه انقلاب و مردم همیشه در صحنه وارد کرد، اما همیشه اینگونه خواهد بود که حفظ انقلاب اسلامی از رسیدن به انقلاب مشکل‌تر و دشوارتر است و همینطور که شاهد هستید، بسیاری از کشورها به انقلاب دست یافته‌اند و در کوتاه زمان آن را از دست داده‌اند و مردم از محسنات آن ناکام مانده‌اند، پس پاسدار انقلاب بودن برای تک‌تک ما افتخار است.

سردار افشار مطرح کرد: مجلس دست‌نشانده نظام ستم‌شاهی در دوره قدرت و خیانت خود قانونی را مصوب کرد که «هر آمریکایی در کشور ما هر جنایتی را انجام دهد کسی حق تعرض به وی را نخواهد داشت» که این قانون از جمله قوانین مصوب خودفروختگان به آمریکایی‌ها بود که جز خفت و خواری، هیچ ثمره‌ای برای ما نخواهد داشت؛ اگر ما بیشترین پیشرفت را در مباحث مختلف هم می‌داشتیم، اما این ذلت بر مردم ایران پسندیده نبود. استقلال و آزادی از نوع استکبار، از اهداف اصلی دشمنان ایران اسلامی بود و هست.

وی تشریح کرد: استکبار جهانی در تمامی عمر انقلاب اسلامی همه‌روزه در تلاش بوده تا از هر طریق بتواند استقلال ایران اسلامی را زیرسؤال ببرد یا آن را تضعیف کند، اما مردم و مسؤولان همیشه پایبند به آرمان‌های انقلاب اسلامی امروز کامل مستقل از استکبار جهانی تصمیم‌گیری و عمل می‌کند و به‌هیچ‌عنوان وامدار کشورهای مستکبر نیست.

رئیس هیئت عالی اندیشه‌ورزی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تبیین کرد: به برکت رشادت‌ها و خون شهدا در جنگ تحمیلی و مدافعین حرم و تحمل خسارت‌ها و فشارهای جانبی در این راه، مردم توانسته‌اند شعار «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» را به‌ تمامی جهانیان به اثبات برساند.

سردار افشار در ادامه سخنرانی خود افزود: از جمله دستاوردهای انقلاب اسلامی که مردم همیشه در صحنه با سر دادن این شعار قصد رسیدن به آن را داشتند، آزادی بود که امروز به‌ سادگی می‌توانیم طعم آن را بچشیم و این مهم به گونه‌‌ای بود که اگر فردی را یک اعلامیه چاپی، یک ورقه کاغذ که علیه نظام ستم‌شاهی کلامی را ذکر کرده بود بعد از دستگیری، کار وی به زندان و شکنجه و حتی اعدام کشیده می‌شد، اما امروز به‌ کرات شاهد انتقادات و ارسال متون و تصویرهای مختلف در فضای مجازی از مسؤولان و اریکه اصلی نظام حتی تا مرز تحمل نیز هستیم که این مهم نشان‌دهنده بالاترین حد آزادی بیان در کشور است که البته باید به این نکته هم توجه داشته باشیم که این آزادی تا جایی آزادی است که آزادی دیگران را زیرپا نگذارد و مخل آرامش شخصی افراد نگردد.

وی ادامه داد: آزادی عقیده و آزادی بیان در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران با شفافیت خاصی تعریف شده است و به این واسطه می‌توان ابعاد این نعمت الهی را که خداوند بر اما ارزانی داشته و حق مردم بوده را امروز به‌ واسطه رشادت‌ها امروز لمس می‌کنیم و آن را حفظ می‌کنیم.

انتهای پیام/ذ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *