مسؤولان با قهرمانان نامهربانی می‌کنند/ برای مدال المپیک فقط یک میلیون تومان پاداش گرفتم

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، محسن منوچهری تنها قهرمان المپیکی استان زنجان است که این روزها خود را برای حضور در مسابقات جهانی آماده می‌کند.

محسن منوچهری که عضو تیم ملی کشتی ناشنوایان کشورمان است دل پری از بی‌مهری‌های مسؤولان دارد و در این زمینه گلایه‌های فراوانی دارد، گلایه‌هایی که بارها به مسؤولان گفته شده ولی آنها ظاهرا هرگز گوش شنوایی نداشته و این ورزشکار که تاکنون بیش از ۵۰ مدال داخلی و خارجی و المپیکی و مسابقات جهانی را برای کشورمان به ارمغان آورده است همچنان با مشکلات خود دست به گریبان است.

در آستانه حضور در اردوی تیم ملی قراری با این ورزشکار می‌گذاریم تا از وضعیتش آگاه شویم می‌گوید من در آمادگی کامل هستم، یکی دو حریف قدر بیشتر ندارم اما حریفان بزرگ و مهم من مشکلات و بی‌مهری‌های مسؤولان است.

 محسن منوچهری تلور ۳۵ ساله و اصالتا مازندرانی است و در شهر تلور به دنیا آمده‌ است.

منوچهری با اشاره به اینکه سال‌ها پیش در زنجان ازدواج کرده و صاحب دو فرزند است، افزود: ۱۶ سال است که به صورت حرفه‌ای در رشته کشتی فعالیت دارم.

قهرمان کشتی جهان افزود: من هر روز به همراه میثم نصیری و زیر نظر اسدی از مربیان خوب زنجانی تمرین می‌کنم.

وی گفت: من از سال ۸۳ در تیم ملی ناشنوایان حضور دارم و سه دوره المپیک ناشنوایان و یک دوره برای مسابقات قهرمانی جهان اعزام شده‌ام.

*اشتغال و مسکن مهمترین مشکل من است

وی از کسب دو مدال نقره المپیک و یک مدال برنز قهرمانی جهان خبر داد و افزود: به زودی عازم مسابقات قهرمانی جهان در روسیه خواهم بود. 

منوچهری با اشاره به موفقیت خود در المپیک مجارستان، بلغارستان و ترکیه و قهرمانی جهان در تهران افزود: تا کنون توانسته‌ام با حضور در مسابقات مختلف ۵۰ مدال رنگارنگ کسب و پرچم کشورمان را در میادین مختلف به اهتزاز در بیاورم.

عضو تیم ملی کشتی ناشنوایان مهم‌ترین رقیب خود در مسابقات قهرمانی جهان را ورزشگارانی از روسیه و اوکراین اعلام کرد و گفت: تمام تلاش خود را در این مسابقات خواهم کرد تا افتخار دیگری برای کشورمان کسب کنم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به ناداروی‌ها در مسابقات اشاره و خاطرنشان کرد: داورها به احتمال زیاد پشتیبان ورزشکار کشور میزبان خواهند بود اما من آمادگی لازم را دارم.

*داوری‌ها به نفع میزبان است

منوچهری تصریح کرد: داوری‌ها عادلانه نبوده و حرکاتی که برای رقیب خطا نمی‌گیرند برای من خطا می‌گیرند.

وی به تبعیض بین قهرمانان استانی و کشوری و یا حتی بین ورزشکاران المپیک و پارالمپیک و سالم و معلول اشاره کرد و افزود: این تبعیض‌ها درست نیست و ما توقع بیش از این را از مسؤولان داریم من برای مدال المپیک فقط یک میلیون تومان پاداش گرفتم.

قهرمان کشتی کشورمان با بیان اینکه در این دوره از مسابقات هم شرکت می‌کنم، ولی اگر مسوولان نامهربانی کنند و الکی تشویق کنند به خانه خواهم رفت و نیازی به مراسم استقبال و عکس گرفتن با مسؤولان ندارم، گفت: از مسوولان کشوری و استانی تقاضا دارم تا وضعیت اشتغال و مسکن مرا حل کنند تا بتوانم به ورزشم ادامه داده و برای کشورم افتخارآفرینی کنم.

رئیس هیات ورزش‌های ناشنوایان استان زنجان نیز ضمن معرفی منوچهری و بیان جایگاه وی در ورزش کشتی کشور، گفت: منوچهری تنها کشتی‌گیر المپیکی در استان زنجان چه در شنوایان چه در ناشنوایان است.

*منوچهری به دلیل حضور در اردو از شهرداری اخراج شد

داود خیری با اشاره به اینکه منوچهری در گذشته یک کارگر فصلی بود و در شهرداری مشغول به کار بود، اظهار کرد: به خاطر حضور در اردوهای مختلف تیم ملی، محل کار خود که شهرداری بود، اخراج شده است.

وی به دوندگی‌های خود و منوچهری در شهرداری برای برگشت به کار اشاره کرد و افزود: متاسفانه با دوندگی‌های فراوان و تلاش‌های ما نتیجه‌ای حاصل نشد و منوچهری ۶ ماه بیکار بود.

خیری افزود: با پیگیری‌های انجام شده مسؤولان گفتند که دوباره برای کار انتخاب می‌شود، ولی متاسفانه این کار انجام نشد.

وی گفت: منوچهری در حال حاضر در یک کار خانه دستمال کاغذی در شهرک صنعتی مشغول به کار است.

رئیس هیات ورزش‌های ناشنوایان استان زنجان با اشاره به اینکه صاحب کارخانه انسان نیکوکاری است، ادامه داد: منوچهری با لطف صاحب کار خود در دفتر کارخانه مشغول به کار شده است.

وی افزود: منوچهری با حمایت صاحب کار در همه اردوها حاضر شده و نیازهای مالی و حمایتی این کشتی گیر تامین شده است.

خیری تمرین هر روزه کشتی‌گیر ناشنوای زنجانی را از خصوصیات بارز خواند و افزود: منوچهری برای خود یک برنامه منظم دارد و هر روز تمرین می‌کند.

*مسؤولان در مورد ورزشکاران تبعیض قائل می‌شوند

وی خاطرنشان کرد: وی از اول خرداد تا بیست و سوم اردوی مسابقات دعوت شده تا برای حضور در پنجمین دوره مسابقات قهرمانی جهان کشتی ناشنوایان جهان ۲۰۱۸ روسیه آمادگی داشته باشد.

رئیس هیات ورزش‌های ناشنوایان استان زنجان به تبعیض‌ها و تفاوت‌ها اشاره کرد و ادامه داد: وقتی یک نفر قهرمان المپیک می‌شود در تهران با اهدای ۱۵ تا ۲۰ سکه و به همراه خودرو تقدیر می‌شود این در حالی است که در استان زنجان بعد از ۶ ماه دوندگی فقط یک میلیون تومان به عنوان جایزه و تقدیر به منوچهری اعطا شد.

وی اشتغال را اصلی‌ترین مشکل  منوچهری خواندو افزود: این ورزشکار در حال حاضر در کارخانه شخصی مشغول است که با توجه به اینکه مدام باید در اردوهای مختلف حضور داشته باشد ممکن است باز بیکار شود.

خیری مسکن را دیگر مشکل حاد منوچهری اعلام کرد و افزود: در حال حاضر در یک زیر زمین کوچک با دو فرزند دو قلو زندگی می‌کند و تا قبل از پیدا کردن کار در کارخانه تنها با دریافت یارانه امورات خود و خانواده چهار نفری خود را می‌گذراند.

وی ضمن اینکه از مسؤولان خواست تا نگاه بهتر و مهربانتری به قهرمانان ملی خود داشته باشند افزود: با توجه به اینکه سن منوچهری در حال افزایش است باید به فکر اشتغال و مسکن این قهرمان المپیک بود.

انتهای پیام/چ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *