مسؤولان فساد مالی در کشور را انکار نکنند/ ورود سالانه ۱۲ تا ۳۰ میلیارد دلار کالای قاچاق به کشور

به گزارش خبرگزاری فارس از چناران، محمد دهقان عصر امروز در جمع تولیدکنندگان و صنعت‌گران چناران اظهار کرد: اوضاع آسیب‌های اجتماعی، اقتصاد بیمار، قاچاق کالا و فشارهایی که بر روی تولیدکنندگان است، نشانگر وجود برخی مشکلات در کشور است.

وی مقاومت تولیدکنندگان را در شرایط کنونی ارزشمند بیان کرد و گفت: شما با تلاش و تولید خود در این شرایط مجاهدت می‌کنید و مسؤولانی هم که به تولید کشور کمک کنند در مجاهدت شما شریک هستند.

وی با بیان اینکه ورود کالای قاچاق به کشور بین ۱۲ تا ۳۰ میلیارد دلار است، افزود: در کشور علاوه بر ورود کالای قاچاق، در سیستم اداری نیز فساد مالی وجود دارد که مسؤولان نباید از انتشار این اخبار برآشفته شوند بلکه باید با آن مبارزه کنند.

این نماینده مجلس افزود: رتبه ایران در خصوص فساد در سیستم اداری مالی از میان ۱۶۷ کشور جهان ۱۳۰ است که این رقم نشان می‌دهد در بخش‌های اداری کشور فساد وجود دارد و مسؤولان باید به جای انکار، با فساد مبارزه کنند و همه ما باید تلاش کنیم تا مفسدین شناسایی شوند.

دهقان در پاسخ به اعتراض صنعت‌گران در خصوص مالیات بر ارزش‌افزوده گفت: در این خصوص هم دولت و هم مجلس هردو مقصرند ما از موضوع مالیات بر ارزش‌افزوده فاصله گرفته‌ایم و این مسئله در کمیسیون اقتصادی مجلس در حال پیگیری است.

وی در پایان افزود: این موضوع باید قبل از بودجه سال ۹۷ تعیین تکلیف شده و سامان درستی بگیرد.

انتهای پیام/ی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *