مسئله دلار با تدبیر برطرف شد/ ایران از ذخایر کافی ارز برخوردار است

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، حجت‌الاسلام سید رضا اکرمی در مراسم شهادت امام موسی کاظم (ع) در امامزاده سید ابراهیم (ع) زنجان اظهار کرد: امسال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان حمایت از تولید داخلی تعیین شده بود، اما با این حال این هفته بسیار تلخ بود و  بدون هیچ دلیل عاقلانه‌ای، قیمت دلار کشور را به چالش کشیده شد و ذهن همه را به خود مشغول کرد، با اینکه ما در کشور ارز و امکانات فراوان نیز داریم.

وی با اشاره به اینکه خدا نکند، جهل و غفلت باشد و خدا نکند، کسانی از بی‌دردی و بی‌درکی بخواهند در کشور و جامعه مشکل ایجاد کنند، گفت: هوی و هوس و غفلت موجب شده که دلار افزایش پیدا کند و وقتی شخصی می‌رود، کالایی بخرد یک دفعه قیمت آن افزایش پیدا کند و وقتی بگوید، می‌گویند چون دلار گران شده است.

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری افزود: واقعا گاهی غفلت و منیت موجب می‌شود که چنین اتفاقاتی رخ دهد، هرچند که نشستند و تدبیر کردند و این موضوع را جمع کردند، اما آنچه مسلم است، حوادث روزگار با خود عبرت و سازندگی دارد، به شرط اینکه فکرها به کار گرفته شده و ما بدانیم که دشمنی داریم که هیچ چیز سرش نمی‌شود.

اکرمی در ادامه ضمن تسلیت شهادت امام موسی کاظم (ع) تصریح کرد: توجه داشته باشید که ما در دین اسلام و بین  ۱۲ امام معصوم (ع) دو امام جعفر (ع) و اما موسی (ع) دارای نام اختصاصی هستند و این دو امام دارای زندگی ویژه بوده و امام جعفر صادق (ع) به عنوان مؤسس دانشگاه امام صادق (ع) موفق شدند که با کار فکری و فرهنگی  ۴ هزار شاگرد را آموزش دهد.

وی با بیان اینکه امام موسی کاظم (ع) پس از  امام باقر (ع) و امام صادق (ع) دارای بیشترین احادیث و بیانات است، افزود: در دوره زندگی امام موسی کاظم (ع) منصور خفقان‌ترین شرایط را  برای این امام معصوم (ع) ایجاد کرد.

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری با بیان اینکه صحبت از امام موسی کاظم (ع) مربوط به یک هزار و ۲۰۰ سال قبل است، بیان کرد: امام موسی کاظم(ع) در یک دوران خاصی قرار گرفته بودند از یک طرف منصور دوانقی  از سوی دیگر هارون الرشید و مهدی عباسی در برابر ایشان قرار داشتند و امام (ع) در این وضعیت اقدامات فرهنگی انجام می‌دادند.

اکرمی با بیان اینکه دنیا جای زیستن و تلاش کردن است، گفت: باید از زندگی ائمه اطهار(ع) به ویژه زندگی امام کاظم(ع) حاوی نکات ارزشمندی است درس گرفته و از آن الگوبرداری کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه انسان باید شبانه‌روز خود را برای چهار عمل تلاش کند، گفت: عمل نخست وقت گذاشتن برای خداوند متعال، کار و تلاش برای گذران زندگی و امر معاش باید با تدبیر انسان انجام شود،  آبرومند زیستن تفریح و گردش است که با این اعمال انسان قدر نعمت‌های الهی را می‌داند.

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری با بیان اینکه در تعطیلات نوروزی امسال شاهد سفر برخی از هموطنان به کشور ترکیه، ارمنستان بودیم، بیان کرد: با یک حساب سرانگشتی می‌توان به صرف هزینه هنگفت آن پی برد اما به راستی مناطق دیدنی کشور ایران کمتر از چنین کشورهایی است که هموطنان ترجیح می‌دهند به خارج از کشور سفر کنند.

اکرمی با اشاره به سفر تعداد زیادی از ایرانی‌ها به کشور ترکیه گفت: اگر هر نفر تنها ۲ هزار دلار در این کشور خرج کند، در مجموع ۷۰۰ میلیون دلار می‌شود، با این حال چرا ما به نعمت‌هایی که در اختیار داریم توجه و از آن‌ها استفاده نمی‌کنیم؟

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری با بیان اینکه در آبادانی کشور نخست باید از خودمان آغاز کنیم، بیان کرد: خداوند نعمت بسیاری در اختیار ما قرار داده که امنیت یکی از این نعمت‌های بزرگ است که می‌توان در شرایط فعلی خاورمیانه آن را به خوبی در کشورمان درک کرد.

انتهای پیام/ذ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *