مسبب ناآرامی در مؤسسه کاسپین مدیرعامل آن است/ احتمال تفحص از وزارت اقتصاد

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، حسن کامران ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از ابتدا در جریان کار مؤسسه کاسپین بودیم، موسسه در استان‌های مختلف از جمله اصفهان هم فعالیت داشت و اعضای هیأت مدیره آن نیز هر از چند گاهی عوض می‌شد که از قبل هم به خاطر بعضی از تصمیمات شخصی، هیأت مدیره آن نگران بودند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در بنگاه‌های اقتصادی باید آرامش حاکم باشد و مسبب این ناآرامی در مؤسسه کاسپین، مدیرعامل است، وقتی بنگاه اقتصادی آرامش نداشته باشد انسان به این نتیجه می‌رسد که تخلفات مالی باعث این تعارضات می‌شود؛ زمانی که مدیرعامل عاجز است یا نمی‌خواهد که آمار دهد آن هم با این همه اعضا، کشور هم مجبور می‌شود برای او هزینه دهد.

وی تأکید کرد: مسأله کاسپین کم کم به یک مسأله امنیتی تبدیل می‌شد و طبیعی است وقتی کشور تا این حد برای مؤسسه هزینه می‌دهد باید یک مدیرعامل قوی هدایت این مؤسسه را عهده‌دار می‌شد، این ناهماهنگی به حدی بود که مؤسسه کاسپین بدون ضابطه یک سری معاملات بزرگی انجام داد که نگرانی‌هایی را برای سهامداران به وجود آورد.

کامران با اشاره به پاداش‌های بدون ضابطه مدیرعامل این مؤسسه به برخی کارمندانش، تصریح کرد: از یک طرف معترضان معوقاتی داشتند که پرداخت نمی‌شد و از طرفی هم این مدیرعامل چنین تخلفاتی داشته است، از همین رو تغییرات در مدیریت عامل این مؤسسه لازم و ضروری بود، ظاهراً یک سری ممنوعیت‌هایی نیز برای ثبت این شرکت وجود داشته است، از بانک مرکزی می‌خواهم در پشت پرده آش جدیدی نپزند.

وی در همین خصوص خاطرنشان کرد: گاهی روابط پنهانی در بانک مرکزی است که احساس می‌شود یک فسادی در این جریانات باشد، امیدوارم بانک مرکزی حکم مدیرعامل جدید کاسپین را بزند و اگر مدیرعامل قبلی را ابقا کنند تخلف محسوب می‌شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: بانک مرکزی پادگانی عمل نکند و تصمیمات هیأتمدیره را بهم نریزند، اگر مدیرعامل پیشین کاسپین مجدد ابقا شود نمایندگان مجبور به سؤال و تحقیق و تفحص از وزیر اقتصاد خواهند شد.

انتهای پیام/ج/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *