مسجد بهترین مرکز برای هدایت جامعه است/ آمریکا مسجد را نقطه تضعیف خود می‌داند

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، حجت‌الاسلام سلیمان پورابراهیم امشب در نشست خبری با اشاره به اینکه روز جهانی مسجد فرصت خوبی است که مطالبات ساحت مقدس مساجد را تبیین کنیم اظهار کرد: در این روز وظیفه داریم که از فعالان فرهنگی مساجد تکریم و تجلیل کنیم و باید تلاش شود که جایگاه مسجد را برای مردم به‌روشنی تبیین کنیم.

وی با اشاره به جایگاه مسجد در صدر اسلام افزود: در صدر اسلام نخستین اقدام جدی پیامبر تأسیس مسجد بود و این یعنی باید رفتار جامعه مشخص شود و بعد تشکیل حکومت داد.

 مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد گیلان بابیان اینکه بهترین مرکز برای هدایت جامعه مسجد است گفت: این اقدام در صدر اسلام انجام و مسجد جزء زندگی مردم بود و مسجد در همه ابعاد زندگی اسلام وجود داشت و همه تصمیمات مهم در مسجد گرفته می‌شد.

وی افزود: امروزه وضعیتی که جهان اسلام پیرامون مسجد دارد با رویکردی که در صدر اسلام بود فاصله گرفته است و از آن مطلوب فاصله دارد.

پور ابراهیم با بیان اینکه آمریکا مسجد را نقطه تضعیف خود می‌داند گفت: دشمنانی که با جهان اسلام مشکل دارند با برنامه‌های مختلف درصدد تضعیف جایگاه مسجد هستند.

وی بیان کرد: هدف دشمنان اسلام تخریب مسجد در هر مکانی که ساخته می‌شود است و هدفی جزء تضعیف مسجد ندارند چون می‌دانند اگر مسجد پویا باشد و نقشش را ایفا کند آن‌ها تضعیف خواهند شد و به همین دلیل است که رژیم صهیونیستی مسجدالاقصی را به آتش می‌کشد.

پور ابراهیم با بیان اینکه جهان اسلام باید از ظرفیت مسجد نهایت استفاده را ببرد گفت: با استفاده از ظرفیت مساجد می‌توان بسیاری از مشکلات جهان اسلام را حل کرد.
 
 مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد گیلان با تأکید بر اینکه مسجد صرفاً مکان عبادت نیست بیان کرد: به شکل‌های مختلف باید جوان را  در مسجد جذب کنیم و با پیروزی انقلاب اسلامی رویکردهای جدیدی در مساجد ایجاد شد.

وی افزود: انقلاب اسلامی یک رویکردی را در مساجد ایجاد کرد که مردم مصمم شدند به مساجد پناه ببرند و انقلاب از مشکلات و آسیب‌ها نجات پیدا کند.

پور ابراهیم با تأکید بر اینکه باید به مساجد پناه برد تا از مشکلات جامعه در امان بود بیان کرد: در این راستا اقدامات مهم توسط متولیان فرهنگی ایجاد شده است و کارکرد کانون‌های فرهنگی در کشور امروزه همین است و تأسیس ۲۳ هزار کانون فرهنگی هنری مساجد در کشور به همین دلیل است.

وی با  اذعان به اینکه در جامعه دستگاه‌های مختلف فرهنگی زیادی وجود دارد گفت: هر کدام از دستگاه‌های فرهنگی حاضر در کشور در جای خودش مثمر ثمر هستند ولی هیچ‌کدام به‌اندازه مسجد نمی‌توانند مفید باشند زیرا مسجد یک سنگر است.

مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد گیلان بابیان اینکه نگاه‌ها به مساجد باید فرق کند گفت: امام دانشگاه و مسجد را سنگر می‌دید اما امروزه چقدر پیشرفت در دانشگاه و چقدر در مسجد است؟

پور ابراهیم افزود: امروزه در مسجد وارد عرصه نیستیم و باید همه این احساس را ایجاد کنیم که مهم‌ترین پایگاه و بهترین مکانی که می‌توان بر مشکلات غلبه کرد مسجد است و امام جنگ را توسط این مساجد اداره کردند و توزیع امکانات ما به مسجد باید ویژه باشد.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب افزود: سخنان گوهربار مقام معظم رهبری جزء برنامه‌های محوری ما است و اهمیت مسجد در سه محور باید دنبال شود و یکی از عواملی که  باعث عدم جذب جوانان به مساجد می‌شود این است که ما نتوانستیم  فرهنگ مسجد را خوب انتقال دهیم.

مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد گیلان بیان کرد: روز جهانی مساجد فرصتی است که وظایف مردم را نسبت به مسجد مشخص کنیم و این تنها بافرهنگ سازی در بین آحاد جامعه صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام/ح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *