مسکن، ۲۷ درصد سبد کالاهای مورد نیاز انسان‌هاست/رشد مسکن‌ منهای ۱۳ است

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، حمیدرضا حاجی‌بابایی عصر امروز در آئین افتاح و بهره‌برداری از ۹ هزار و ۴۱۸‌مین واحد مسکن روستایی شهرستان همدان در روستای شورین با بیان اینکه در بحث تورم حدود ۳۶۰ تا ۳۷۰ مورد از نیازهای اساسی مورد بررسی قرار می‌گیرد، اظهار کرد: ۲۷ درصد از ۳۶۰ درصد متعلق به مسکن است.

وی با تأکید بر اینکه مسکن، ۲۷ درصد سبد کالاهای مورد نیاز انسان‌ها را به خود اختصاص می‌دهد، گفت:۲۷ درصد نیز شامل مواد غذایی و نیازهای اساسی انسان‌ها است؛ سه هزار و ۶۰۰ شغل با واسطه و بی واسطه در جامعه به بخش مسکن برمی‌گردد..

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: وقتی مسکن در جامعه حرکت ایجاد می‌کند همه چیز را با خود به حرکت درمی‌آورد؛ رشد مسکن‌ منهای ۱۳ است و البته دولت در حال ایجاد حرکت‌هایی است که در صورت ایجاد، مسکن از این وضعیت خارج می‌شود.

حاجی‌بابایی با بیان اینکه آمار بانک مرکزی درست است اما میانگین محسوب می‌شود، افزود: مسکن بر همه چیز اثر می‌گذارد؛ بانک‌ها به دلیل اینکه در مسکن سرمایه گذاری ندارند، سودها را برای اداره خود بالا برده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه اشتغال نیز از بحث مسکن ضربه می‌بیند، تصریح کرد: باید به هر شکل در بحث مسکن ورود کنیم؛ بنیاد مسکن با اجرای مسکن روستایی کار خوب و انقلابی در سال‌های اخیر انجام داده است؛ باید روستاها را به سمتی ببریم که پایدار شوند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پنج هزار روستا در برنامه ششم توسعه دیده شده که هر سال طرح روستایی برای آن تعریف کنند، ادامه داد: مسکن روستایی اقتصاد است و بر اقتصاد تاثیر دارد؛ هرچه قدم‌های موثر در این خصوص برداریم.

حاجی‌بابایی خاطرنشان کرد: همدان را در دو بخش تقسیم کرده‌اند بالای شهر و حاشیه شهر که این خود یک مشکل است و با تحقق کلانشهر این مشکل از بین می‌رود.

انتهای پیام/ذ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *