مشکلات تولید و اشتغال با توجه به دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای برطرف می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از کردکوی، ناصر شمس بعد از ظهر امروز در دانشکده فنی‌ امام علی (ع) کردکوی اظهار کرد: نمی‌شود منتظر ماند تا دولت مشکلاتمان را حل و به ما کمک کند، ما باید خودمان مشکلات موجود را حل کنیم و نگاه ما ملی باشد.

وی با بیان اینکه امروز با بحران مالی مواجه هستیم، گفت: راه حل مشکلات کشور در حوزه تولید و اشتغال توجه به دانشگاه فنی و حرفه‌ای است.

سرپرست دانشگاه فنی و حرفه‌ای همدلی و هماهنگی مسؤولان شهرستان کردکوی را ارزشمند دانست و افزود: چرا باید در کردکوی رشته‌های مکانیک و خودرو وجود داشته باشد اما جای رشته‌هایی همچون کشاورزی، پرورش ماهیان خاویاری، گیاهان دارویی، دام‌پروری، گلخانه و … خالی باشد؟ چرا دانشکده فنی دختران در کردکوی وجود ندارد؟ چرا ارتباطات بین‌المللی ما ضعیف است؟

شمس با بیان اینکه شهرستان کردکوی ظرفیت‌های بالایی دارد، بیان کرد: هدف ما ایجاد رشته‌هایی متناسب با هر منطقه و محل است، متأسفانه در حال حاضر رشته‌های دانشگاه فنی و حرفه‌ای متناسب با هر منطقه نیست.

وی با بیان اینکه کشور برای حل بحران نیازمند تکنسین است، یادآور شد: ما به‌دنبال این هستیم که در این بخش تحول ایجاد کنیم.

سرپرست دانشگاه فنی و حرفه‌ای ابراز کرد: کمترین بودجه در سطح کشور به دانشگاه فنی و حرفه‌ای اختصاص دارد، این در حالی است که مشکلات کشور به دست دانشگاه فنی و حرفه‌ای حل می‌شود.

شمس بی‌توجهی به فنی ‌و حرفه‌ای را ناشی از عدم شناخت دانست و خاطرنشان کرد: ما نیز مشکلات و محدودیت‌هایی داریم، چند ماه است که وزارت ما وزیر ندارد و متأسفانه عدم توجه به فنی‌ و حرفه‌ای در وزارت علوم هم وجود دارد که علت این بی‌توجهی به‌دلیل عدم شناخت است.

وی با بیان اینکه باید جایگاه فنی ‌و حرفه‌ای نزد مردم تبیین شود، تصریح کرد: باید طوری اقدام کرد که نخستین انتخاب دانش‌آموزان در انتخاب رشته فنی ‌و حرفه‌ای شود و باید بتوانیم ارتباطات بین‌المللی خود را در این حوزه افزایش دهیم.

سرپرست دانشگاه فنی و حرفه‌ای با بیان اینکه ایجاد مراکز تولیدی در مراکز فنی ‌و حرفه‌ای ضرورت دارد، اذعان کرد: باید از بخش خصوصی برای ارتقای این بخش کمک گرفت.

شمس با بیان اینکه ما به‌دنبال ایجاد نمایشگاه‌های مختلف در سطح ملی و بین‌المللی هستیم، افزود: همه این اقدامات نیازمند همت و عزم بلند است و باید رشادت‌ها، ایثار و گذشت‌ را زیاد کرد، از طرفی به ریسک نیاز دارد.

وی بیان کرد: در شرایط فعلی با وجود تحریم‌ها و فشارها و محدودیت‌های اعمال‌شده از سوی دشمن، باید تلاشمان بیش از دوران دفاع مقدس باشد و در کنار یکدیگر در قالب یک تیم در راستای توسعه و پیشرفت گام برداریم.

سرپرست دانشگاه فنی و حرفه‌ای با بیان اینکه استان گلستان از جمله شهرستان کردکوی از یک جایگاه استراتژیک برای کشور برخوردار است، ابراز کرد: امید است با کمک  و همراهی مسؤولان و با نگاه ملی از ظرفیت‌های بی‌شمار این استان استفاده شود.

انتهای پیام/ی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *