مصوبات انتقال آب اجرایی شود باید مجلس ختم خوزستان را بگیریم

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، آیت‌الله سیدمحمدعلی موسوی جزایری امشب در دیدار با رضا اردکانیان وزیر نیرو، اظهار کرد: آب رودخانه مارون تا به شادگان برسد، رمقش از دست‌ رفته و نخیلات شادگان یکی از مراکز مهم خرمای کشور به شمار می‌آید که در خطر است.

وی افزود: ثروت عظیم ملی دیگر در شادگان هور است که قبل از انقلاب اسلامی می‌گفتند مساحت آن ۴۰۰ هزار هکتار است که الآن هم ظاهراً همان است، این هور منابع آب خود را از رودخانه مارون تأمین می‌کند، بنابراین توجه به این موضوع بسیار مهم است.

نماینده ولی‌فقیه در استان خوزستان عنوان کرد: روستاهایی به‌ صورت جزیره در این هور هستند که مردم در آن‌ها زندگی می‌کنند و از طریق ماهیگیری و بعضاً کشاورزی ارتزاق می‌کنند که با وضعیت موجود همه صدمه می‌بینند.

وی توضیح داد: توضیحاتی هست که باید به‌ صورت خصوصی به وزیر بگویم و اینجا فقط این را می‌گویم مصوباتی که در حوزه آب صورت گرفته، اگر اجرا شود باید در خوزستان مجلس ختم بگیریم.

آیت‌الله موسوی جزایری بیان کرد: مورد دیگر هم حدنصابی است که در برق برای اهواز تعیین‌ شده و کم است، خواهش داریم مقدار آن را زیادتر کنند، البته تخصیصی که به آبادان داده‌ شده، مناسب است، این را از آن جهت گفتم که وقتی شرجی و گرما باهم باشد و ریزگردها هم اضافه شود خدا می‌داند چه بر سر ما می‌آید.

به گزارش خبرگزاری فارس، آیت‌الله موسوی جزایری نکاتی را به‌ صورت خصوصی به رضا اردکانیان وزیر نیرو در پایان این دیدار یادآور شد.

انتهای پیام/ذ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *