معضل آب کشاورزان اصفهانی را کلافه کرده است/ حمایت از کالای داخلی در کشور باید مبنا قرار گیرد/ ک

به گزارش خبرگزاری فارس از فلاورجان امروز حجت‌الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی در جلسه شورای اداری این شهرستان در گلزار شهدای قهدریجان اظهار کرد: از مدیران شهرستان می‌خواهیم در سال جدید رو به تعالی حرکت کرده و خدمت‌رسانی به مردم شهرستان را به نحوی مطلوب‌تر ادامه دهند.

وی افزود: یک مشکل اساسی که در کل کشور وجود دارد و در استان اصفهان نیز احساس می‌شود، مدیر ارشد در یک اداره به‌ جای اینکه نفع مردم را مدنظر داشته باشد و از حال‌ و روز مدیران اجرایی شهرستان خود اطلاع داشته باشد که چگونه در رسیدگی به مطالبه‌ مردمی در نهادها و ادارات بسیاری از مردم را معطل نگه می‌دارند، متمرکز بر مسائل حاشیه‌ای است، اما در شهرستان فلاورجان این اتفاق کمتر رخ می‌دهد.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس با تأکید بر شعار سال جدید در حمایت از کالای ایرانی اشاره کرد: شعار سال جدید تکمیل‌ کننده شعارهای اقتصادی سال‌های قبل است و اگر این شعار عملی شود و حمایت از کالای ایرانی شکل بگیرد، قطعاً تولید و اشتغال نیز رونق پیدا خواهد کرد و مسؤولان شهرستان فلاورجان نیز با وجود مدیران اجرایی  کارآمد لازم است در تحقق آن گام‌های مؤثری بردارد.

موسوی لارگانی بیان کرد: با توجه به اینکه شهرستان فلاورجان در بسیاری از زمینه‌ها پیش‌قدم بوده، در تحقق شعار سال هم  باید قدم‌های مثبت بردارد و مدیران ارشد شهرستانی نیز زمینه را فراهم کرده و کاری کنند که مراجعه‌کنندگان که بیشتر از عموم مردم هستند در  کمتر از ۱۵ روز جواب مطالبه خود از مسؤولان را بگیرند.

وی تبیین کرد: حمایت از کالای داخلی در کشور باید مبنا قرار گیرد و مدیران استانی و شهرستانی باید نگاه خود را به سمت‌وسوی تحقق شعار سال سوق دهند و ورود کالای خارجی که مشابه داخلی دارد را در ادارات تابعه خود ممنوع کنند و در شهرستان فلاورجان نیز به این موضوع اهمیت داده شود و به‌ صورت ابلاغ از سوی فرمانداری به این شعار در تمامی نهادها و ترجمان‌های دولتی جامع عمل پوشانده شود.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس مطرح کرد: مشکل اساسی و روندی که پیش روی ما بوده، معضل آب  استان اصفهان است که همه را درگیر این مسائل کرده و کشاورزان غرب نیز کمتر از کشاورزان شرق نیستند چراکه در حال حاضر عده‌ای از همین کشاورزان عزیز به نان شب محتاج‌اند و لازم است این کشاورزان نیز فراموش نشوند و متولیان امر در خصوص رفع مطالبات به‌حق آنان نهایت سعی خود را داشته باشند، چون آنان واقعاً مظلوم هستند.

* پاشنه آشیل اقتصاد مقاومتی تولید کالای ایرانی است

فرماندار فلاورجان نیز در این جلسه بیان کرد:  شروع این جلسه مهم در شهرستان فلاورجان با حضور در کنار مزار شهدا نقطه مثبتی است که در عمل بگوییم شهدا ، مسؤولان مدیون شما هستند و هیچ‌گاه یاد و خاطره‌ی شمارا  فراموش نخواهند کرد.

اصغر هدایت افزود: با توجه به اینکه رهبر معظم انقلاب سال جدید را به‌ عنوان سال حمایت از کالای ایرانی نام‌گذاری کردند، برای عمل به این شعار تمامی دستگاه‌های اجرایی موظف شدند که  در حوزه‌های مختلف از کالاهای خارجی استفاده نکنند، بنابراین باید تلاش کرد که این اتفاقات مبارک در جهت حمایت از تولید ملی در شهرستان فلاورجان نیز رخ دهد، چراکه پاشنه آشیل اقتصاد مقاومتی تولید کالای ایرانی است و حمایت کالای باکیفیت ایرانی باید مدنظر قرار گیرد.

وی تأکید کرد: این قول را خواهیم داد که دستگاه‌های اجرایی شهرستان فلاورجان نیز مانند سال‌های دفاع مقدس خط‌شکن باشند، به این دلیل که فصل‌الخطاب رهبر معظم انقلاب است و عمل به منویات ایشان وظیفه همه ماست و  قطعاً نتیجه حمایت از شعار سال رشد اشتغال در شهرستان است.

فرماندار فلاورجان ضمن تأکید بر تکریم ارباب‌ رجوع گفت: سه اولویت جدی که توسط استاندار اصفهان تأکید و به شهرستان‌ها  ابلاغ شده، بحث آب است  و دو محور دیگر حول مباحث اشتغال و محیط‌ زیست قرار دارد و  با توجه به اینکه ۶۵ درصد کاهش نزولات آسمانی را داشته‌ایم، باید صرفه‌جویی و مدیریت بهینه آب را به‌ صورت جدی در دستور کار قرار دهیم.

هدایت  در ادامه به اهمیت اشتغال و  حفظ محیط‌ زیست اشاره کرد و افزود: دومین و سومین مسئله  دارای اولویت در شهرستان فلاورجان حفظ و ایجاد اشتغال و حفظ محیط‌ زیست است که باید مدنظر تمام ادارات  قرار گیرد و دستورالعمل‌هایی برای این دو موضوع مهم ابلاغ خواهد شد.

وی در پایان با اشاره به کنگره ملی شهدای خط‌شکن فلاورجان یادآور شد: در اردیبهشت‌ماه امسال  شاهد برگزاری کنگره ملی شهدای شهرستان فلاورجان خواهیم بود و بار دیگر از همه‌  مردم و مسؤولان خواستاریم برای برگزاری چنین رویداد مهمی دست‌ به‌ دست هم داده و از هیچ‌گونه تلاشی دریغ نکنند تا میزبان خوبی برای شقایق گلگون‌کفن دوران حماسه و دفاع باشیم.

انتهای پیام/ذ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *