مهم‌ترین استانداردهای ایران در صنایع غذایی و خودروسازی وجود دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، نیره پیروزبخت بعد از ظهر امروز در نشست هم‌اندیشی مدیران کل ستادی و استانی سازمان ملی استاندارد ایران که در مرکز سنجش مهارت و صلاحیت حرفه‌ای استان کردستان برگزار شد، اظهار کرد: از آنجا که استان کردستان در کشور و میان کشورهای هم‌جوار از همه لحاظ سیاسی و اقتصادی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و با توجه به مرزی بودن آن باید با نگاه ویژه‌ای به آن نگریست.

وی با بیان اینکه ۳۶ سال از عمر قوانین تدوین‌شده سازمان می‌گذرد، افزود: استاندارد فقط مختص به کالا و خدمات نیست بلکه در تمام ابعاد زندگی بشر ساری و جاری است و این امر باعث می‌شود که دیدگاه های سنتی را کنار گذاشته و با نگرشی نو به جهان پیرامون بنگریم.

رئیس سازمان ملی استاندارد خاطرنشان کرد: استاندارد و کیفیت تنها وظیفه یک سازمان نیست بلکه باید در تمام زنجیره رعایت شود تا استاندارد رسالت خود را انجام دهد و کیفیت کالا وخدمات در سطح وسیعی ارتقاء یابد.

پیروزبخت خاطرنشان کرد: در طول عمر خدمت سازمان، ۳۲ هزار استاندارد تدوین کرده‌ایم که از این تعداد ۱۳ هزار مورد استاندارد در طول این سه سال اخیر تدوین ‌شده است.

وی با اشاره به اینکه استاندارد ملی ایران در ۱۱ مجمع سازمان بین‌المللی عضو است، عنوان کرد: ایران رتبه ۲۷ را میان ۶۳ کشور دارای پروانه ایزو کسب کرده است.

پیروزبخت بازنگری استانداردها را ضروری دانست و گفت: باید بازار را برای همه مردم امن کرد.

رئیس سازمان ملی استاندارد اعلام کرد: مهم‌ترین استانداردهای ایران که در صنایع غذایی و خودروسازی است، دگرگونی‌های واضحی به وجود آمده است با تلاش و همکاری چشمگیر نیروهای  استانداردسازی، این واحدهای تولیدی خود اعتراف کرده‌اند که ملزم به رعایت استانداردها در واحدهای تولیدی هستند.

پیروزبخت با بیان اینکه در حوزه بین‌المللی فعالیت‌های بارزی صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: در طول چهار سال خدمت دولت تدبیر و امید رتبه ما از ۳۱ به ۲۷ ارتقا یافته که امیدواریم این عمل در مدیریت ایزو هم اتفاق بیفتد.

وی با اشاره به دو ماده غذایی، دوغ و زعفران بیان کرد: ما برای این دو ماده غذایی استانداردهایی را کسب کرده‌ایم که در تمام کشورها این دو محصول استانداردسازی شده ایران را قبول دارند.

رئیس سازمان ملی استاندارد خاطرنشان کرد: طی بازرسی‌های سه سال اخیر سازمان استاندارد، یک میلیون بازرسی از واحدهای صنفی داشته‌ایم که این امر نشان‌دهنده اهمیت مدیران و همکاران این سازمان به سلامت مردم و برقراری امنیت در بازارهای کشور است.

انتهای پیام/ی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *