نبود گازوئیل برداشت گندم در مزارع پل‌دختر را مختل کرد/ صف‌های طویل کمباین در مراکز عرضه سوخت

به گزارش خبرگزاری فارس از پلدختر، نبود گازوئیل در مراکز فروش عرضه سوخت در پل‌دختر موجب خوابیدن کمباین‌ها شده و کار برداشت گندم را لنگ کرده است.

یک فروشنده عرضه مواد سوختی در تنگ علی پل‌دختر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در پل‌دختر اظهار داشت: متأسفانه هم‌زمان با فصل برداشت مشکل نبود گازوئیل در پل‌دختر ایجاد شده و برداشت محصولات کشاورزی را مختل ساخته است.

امین جودکی افزود: این مرکز با وجود این‌که هر روز حواله دریافت گازوئیل می‌گیرد اما پس از چند روز سوخت دریافت می‌کند که این امر موجب نارضایتی رانندگان کمباین شده و این میزان سوخت پاسخگوی خیل کمباین داران نیست.

وی خاطرنشان کرد: در این رابطه پیگیری‌های لازم انجام شده اما به نظر می‌رسد اعتصاب اخیر کامیون‌داران در نبود گازوئیل بی‌تأثیر نیست و مرکز استان نیز با این مشکل مواجه شده است.

این فروشنده مواد سوختی پل‌دختر گفت: این مرکز هر روز پاسخگوی خیل رانندگان بوده اما متأسفانه با وجود طی کردن پروسه خرید و پیگیری‌های انجام شده مشکل همچنان وجود دارد.

وی از مسئولان خواست با توجه به تعطیلات پیش رو رفع مشکل نبود سوخت را پیگیر شوند تا هر روز شاهد صف‌های طویل در مقابل مراکز فروش گازوئیل در شهرستان نباشیم و کمباین‌داران بتوانند به برداشت مزارع ادامه دهند.

 

یک کمباین‌دار در پل‌دختر در گفتگو خبرنگار فارس اظهار داشت: حدود ۱۰، ۱۲ روز است که برای برداشت مزارع به پل‌دختر آمده‌ایم و از همان روز اول با نبود سوخت و سردرگمی مواجه هستیم.

علی حقیقت با انتقاد شدید از مدیریت جهاد کشاورزی پل‌دختر افزود: چرا کسی به فکر رفع مشکل نیست ما هر روز با صف طولانی سوخت‌گیری مواجه هستیم به‌طوری‌که این مسئله منجر به درگیری می‌شود.

راننده کمباین از مسئولان امر خواستار اندیشیدن تدابیر لازم در این رابطه شد و گفت: چنانچه سوخت مورد نیاز ما تأمین نشود به ناچار کمباین‌ها خود را جمع و منطقه را ترک خواهیم کرد.

یکی دیگر از کمباین‌داران در پل‌دختر اظهار داشت: با چند دستگاه کمباین از ابتدای خرداد ماه جاری جهت برداشت مزارع گندم وارد پل‌دختر شده‌ام اما تاکنون تنها موفق به تأمین مقدار ناچیزی سوخت شده‌ام.

محمد برومندی اظهار داشت: اکنون با نبود گازوئیل کار ما متوقف و برداشت مزارع کشاورزان مختل شده و رانندگان سرگردان شده‌اند.

فرماندار پل‌دختر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در پل‌دختر اظهار کرد: تأمین سوخت مورد نیاز تمام کامیون‌ها، کمباین‌ها، تراکتورها و کشاورزان توسط شرکت پخش فرآورده‌های نفتی در شورای برداشت این شهرستان مصوب شده تا مشکلی در آن ایجاد نشود.

نعمت‌الله دستیاری از نبود گازوئیل در مراکز فروش اظهار بی‌اطلاعی کرد و افزود: تاکنون گزارشی در این رابطه دریافت نشده با این وجود از شرکت پخش فرآورده‌های نفتی شهرستان می‌خواهیم سوخت مورد نیاز کمباین‌ها را تأمین کند تا کار برداشت محصولات کشاورزی در شهرستان به‌خوبی انجام شود.

رئیس شرکت پخش فرآورده‌های نفتی پل‌دختر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در پل‌دختر گفت: مشکل سوخت و کمبود گازوئیل در شهرستان نداریم اما هجوم یک‌باره و ناگهانی کمباین‌ها با توجه به آغاز فصل برداشت گندم موجب بروز این مشکل شده است.

عبدالرضا بهاروند افزود: مخازن مراکز فروش سوخت با توجه به میزان مشتریان همیشگی خود گنجایش و ظرفیت مشخصی دارند که برای تأمین و تهیه سوخت مجدد نیاز به طی کردن پروسه‌ای دارد که مستلزم زمان است.

وی خاطرنشان کرد: وقتی‌که مخزن مراکز تخلیه می‌شود فروشندگان عرضه سوخت باید برای خرید دوباره به شرکت پخش مراجعه کرده لیست برگشتی را تحویل و بدهی قبلی خود را تسویه کنند تا بتوانند با ثبت‌نام در سایت جهت تأمین سوخت اقدام کنند که این مراحل زمان‌بر است و این مسئله موجب ایجاد صف‌های طولانی کمباین‌داران شده است.

 

رئیس شرکت پخش فرآورده‌های نفتی پل‌دختر با بیان اینکه مشکل سوخت در این شهرستان نداریم گفت: جای نگرانی نیست با انبار سوخت در مرکز استان و مدیر منطقه جهت ارسال گازوئیل به پل‌دختر هماهنگی‌های لازم به عمل آمده و چنانچه فروشندگان به‌موقع اقدام به تسویه و خرید مجدد و ثبت‌نام در سایت نمایند شرکت پخش در این رابط اقدام خواهد کرد.

گزارش از هما کریمیان 

انتهای پیام/ج/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *