نحوه پرداخت عوارض ۵۶ میلیاردی پالایشگاه اصفهان نهایی می‌شود

حسینعلی حاجی دلیگانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شاهین شهر اظهار کرد: نحوه دریافت مطالبات ۵۶ میلیارد تومانی عوارض ساخت شهرداری شاهین‌شهر از پالایشگاه اصفهان به زودی نهایی می‌شود.

وی افزود: کل مطالبات شهرداری شاهین‌شهر از شرکت پالایش نفت اصفهان از محل عوارض ساخت ۶۴ میلیارد تومان بوده که ۸ میلیارد تومانی طلب شهرداری در گذشته دریافت شده است.

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در جلسه‌ای که به‌ تازگی با حضور مدیرعامل پالایشگاه، فرماندار شهرستان شاهین‌شهر و میمه، اعضای شورای شهر و سرپرست شهرداری شاهین‌شهر در این واحد پالایشگاهی برگزار شد، طرفین تصمیم گرفتند موضوع مطالبات ۵۶ میلیارد تومانی در یک هفته نهایی کنند.

حاجی‌ دلیگانی به کاهش اعتبارات شهرداری در سال ۹۷ اشاره کرد که دریافت این بخش از مطالبات می‌تواند در افزایش خدمات رفاهی به شهروندان و پایان طرح‌های نیمه‌تمام خدمات شهری م

عضو کمیسیون برنامه‌ و بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه ۹۷ درصد زمین شرکت پالایش نفت اصفهان در حوزه سرزمینی این شهرستان واقع است، بر پرداخت حقوق این واحد بزرگ صنعتی به شهرداری و احداث پل غیرهمسطح در تقاطع خروجی جاده پالایشگاه با اتوبان اصفهان – تهران تأکید کرد.

نماینده دو دوره مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجموعه مسؤولان این شهرستان آمادگی هرگونه همکاری با مدیران این واحد صنعتی را در خصوص درخواست‌های پالایشگاه  اصفهان دارند.

عضو فراکسیون ولایی مجلس اضافه کرد: از ظرفیت‌های قانونی خود برای تأمین درخواست‌های مدیران پالایشگاه به‌ منظور سرعت بخشیدن به تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام توسعه این واحد پالایشگاهی  در مجلس شورای اسلامی استفاده خواهم کرد.

به گزارش فارس، شرکت پالایش نفت اصفهان به‌ تنهایی حدود ۲۵ درصد از فرآورده‌های نفتی کشور را با استانداردهای روز دنیا تولید می‌کند و برای ۷ هزار نفر شغل مستقیم ایجاد کرده است.

انتهای پیام/ذ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *