نخستین جشنواره تابستانه در سپیدان برگزار می شود

به گزارش شیرازه؛رییس اداره ورزش و جوانان سپیدان گفت: این جشنواره با حضور گروه های مردمی و ۲۰۰ ورزشکار در بخش های نمایش، مسابقه، مشاوره و همایش با هدف ترویج فرهنگ عمومی ورزش در بین خانواده ها، ایجاد نشاط و شادابی اجتماعی، ترغیب و تشویق به ورزش و ترویج فرهنگ ورزش همگانی برگزار می شود.

بیژن احمدپور اهداف جشنواره را گسترش و توسعه بازی های بومی ومحلی شناساندن این بازی ها به نسل جدید،انتقال فرهنگ ، انسجام و وحدت میان اقوام و آثار آموزشی و تربیتی این بازی ها برای کودکان و نوجوانان عنوان کرد.

وی افزود: برگزاری این جشنواره ها می تواند به توسعه ورزش همگانی که سرآغاز ورزش قهرمانی است، کمک کند.

رئیس اداره ورزش وجوانان شهرستان سپیدان گفت: ایروبیک، پرثوا، یوگا، بازی های کودکان، ورزش دو چوب، باستانی، پیلاتس، مهارت های فردی، رایتونیک، فریزبی، ماهیگیری، پینت بال، ورزش های آبی، طناب زنی، داژبال، بهکاب، پروازکایت، دوچرخه سواری و موسیقی سنتی از بخش های نمایشی این جشنواره است.

احمدپور ادامه داد: در بخش مسابقه نیز رشته های بومی محلی، دارت، بازی های فکری، طناب زنی، فریزبی، دو و میدانی، مچ اندازی، ویلچرسواری و آمادگی جسمانی برگزار می شود.

 رئیس اداره ورزش وجوانان شهرستان سپیدان اظهار داشت: ورزش همگانی تنها برگزاری پیاده روی و قرعه کشی چند کالا نیست بلکه باید فرهنگ این نوع ورزش را در جامعه نهادینه کنیم چرا که ورزش همگانی گامی بزرگ برای شکوفایی ورزش قهرمانی و حرفه ای است.
وی اضافه کرد: باید شرایط و امکانات ورزشی را برای آحاد مختلف جامعه فراهم کنیم چرا که سلامتی این افراد در اولویت قرار دارد.
رئیس اداره ورزش وجوانان شهرستان سپیدان با بیان اینکه ایجاد شرایط لازم برای ارتقا ابعاد معنوی، جسمانی، روانی و اجتماعی جامعه به وسیله ورزش ازاهداف کلی این جشنواره است، بیان کرد: پُر کردن اوقات فراغت جوانان و کاهش آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی، تامین سلامت شهروندان، ایجاد تحرک و نشاط در بین جوانان، ارتقا توسعه فعالیت های اجتماعی، توسعه ورزش همگانی و تقویت روحیه رقابت در نزد جوانان از دیگر اهداف این جشنواره است.
مسئول ورزش شهرستان گفت: این جشنواره در چند بخش برگزار می شود که می توان به بخش نمایش ، مسابقه، مشاوره و همایش اشاره کرد.

منبع:مارگون 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *