نمایندگان مجلس به فرودگاه یاسوج رفتند/ اولین ارزیابی وکلای مردم از سانحه ۲۹ بهمن

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، نمایندگان مردم استان کهگیلویه و بویراحمد قرار است امروز بازدیدی از فرودگاه یاسوج پس از گذشت ۱۰ روز از سانحه سقوط هواپیمای پرواز تهران یاسوج داشته باشند.

نمایندگان مردم امروز در حالی برای پیگیری این سانحه و ارزیابی از وضعیت فرودگاه یاسوج به این مکان می‌روند که فرودگاه یاسوج پس از این سانحه در بین افکار عمومی زیر سوال رفته است.

فرودگاه یاسوج و وضعیت پروازهای آن و نوع هواپیماها و خط هوایی آن تا پیش از این در بین مردم استان کهگیلویه و بویراحمد چندان وجهه چندان مطلوبی نداشت و حتی تا پیش از وقوع این واقعه دردناک حرف‌هایی که شنیده می‌شد نشان دهنده عدم رضایت این پروسه از فرودگاه گرفته تا پروازها و نوع هواپیما بود.

مسؤولان فرودگاه و نمایندگان مردم تا پیش از این در خصوص اقداماتی که در فرودگاه شده گزارش‌های زیادی داده‌اند که از جمله آن‌ها تطویل باند فرودگاه است.

تجهیز فرودگاه یاسوج به دستگاه‌های مجهز مانند دی وی او آر و سایر ملزومات دیگر از گزارش‌هایی بود که که انتظار داشتیم ذهنیت مردمی نسبت به این فرودگاه تغییر کند اما این اقدامات هک ذهنیت مردم را تغییر نداد.

اما روز ۲۹ بهمن امسال نقطه عطفی برای فرودگاه یاسوج بود که با رخ دادن سانحه سقوط هواپیما اکنون فرودگاه یاسوج در پایین‌ترین مرتبه اعتماد مردمی قرار دارد.

امروز نمایندگان مردم استان بسیار دیر به فرودگاه یاسوج می‌روند تا واقعیت‌ها را مورد بررسی قرار دهند نمایندگانی که قبل از این سانحه می‌توانستند فرودگاه یاسوج را با دید و چشم دیگری مورد بررسی قرار دهند.

نمایندگان استان باید می‌دانستند و باید بدانند فرودگاه و پرواز و عبور از کوه دنا و خط پروازی خطرناک و هواپیمای آن چنان موضوعی نیست که بشود با آن به مانند ترمینال مسافربری بین شهری برخورد کرد.

فرودگاه و مشکلات آن و پیگیری این مشکلات موضوعی نیست که بتوان با آن انتخاباتی برخورد کرد چرا که کافی است حادثه‌ای مانند آن چه در روز ۲۸ خرداد اتفاق افتاد رخ دهد تا اعتماد مردمی نسبت به همه چیز از فرودگاه گرفته تا باند و برج مراقبت و رادار و خود هواپیما و خط پرواز و مدیریت‌ها سلب شود.

انتهای پیام/ذ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *