«نه» بزرگ ملت ایران به آشوب‌گران/ حماسه ۱۴ دی، مهر «باطل شد» بر جریان فتنه/ ملت ایران بار دیگر حماسه تاریخی آفرید

به گزارش سردبیری خبرگزاری فارس از سراسر کشور، ملت انقلابی و ولایتمدار ایران اسلامی امروز در روز تجلّی دست قدرت الهی در برابر فتنه عظیم آمریکایی ـ صهیونیستی علیه نظام مقدس اسلامی و خلق حماسه بزرگ، ماندگار و سرنوشت‌ساز به خیابان‌ها آمدند تا به آشوب‌گران و مزدوران دشمنان قسم‌خورده ایران اسلامی بفهمانند که این ملت بصیر و ولایی لحظه‌ای در حمایت از رهبر خود و نظام اسلامی درنگ نمی‌کند.

بعد از حماسه روزهای ۹ دی و ۱۳ دی امروز ملت انقلابی حماسه ۱۴ دی را آفریدند تا پس‌مانده‌های فتنه ۸۸ و آشوب‌های اخیر را به زباله‌دان تاریخ بیندازند تا یک بار دیگر ثابت کنند حتی با مشکلات اقتصادی، این ملت خدایی دست از آرمان‌های نظام و انقلاب برنخواهد داشت و تا ابد پشت ولی فقیه خود ایستاده‌اند و منتظر اشاره رهبرشان هستند تا دشمنان را سرجایشان بنشانند.

امروز نیز در برخی از استان‌ها مردم ولایی به خیابان‌ها آمده و با آرمان‌های امام و رهبری تجدیدمیثاق دوباره کردند.

* قیام مردم استان خراسان جنوبی علیه آشوب

مردم بیرجند امروز بار دیگر برگ زرینی به افتخارات خود افزودند و با حضور در راهپیمایی برائت خود از فتنه و آشوب را به نمایش گذاشتند.

حضور باشکوه مردم بیرجند در این راهپیمایی ولایتمداری و داشتن روحیه انقلابی‌گری آن‌ها را به رخ همه دشمنان کشید و نشان داد که مردم این خطه با وجود هر مشکلی دست از آرمان‌ها و انقلاب خود نخواهند کشید.

مردم بیرجند با حضور خود در صحنه به همه دشمنان این مملکت نشان دادند که مسیر مطالبه‌گری بر حق از مسیر فتنه‌گری جدا است و نمی‌پذیرند که منافقین و دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی با استفاده از مطالبات بر حق آن‌ها بخواهند به اهداف پلید خود برسند و بین نظام و مردم فاصله‌ای ایجاد شود.

سرچاهی نوجوان بیرجندی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، اظهار داشت: امروز برای ناامید کردن دشمنانی مانند ترامپ به صحنه آمدیم تا به آن‌ها نشان دهیم که از نظام خود و انقلاب خود راضی هستیم.

وی با بیان اینکه اغتشاشگران به بهانه مردم می‌خواهند به کشور ضربه بزنند، گفت: هدف دشمنان چیزی جز ناامید کردن مردم از انقلاب نیست، اما سربلندی، استقلال و امنیت ایران در گروی انقلاب اسلامی است.

عرفان‌منش نیز اظهار داشت: مردم ما مشکلات زیادی دارند اما قرار نیست زمانی که با مشکل مواجه می‌شویم خیلی سریع ارزش‌های خود را زیرسؤال ببریم.

وی با بیان اینکه آتش زدن پرچم، حسینیه و اموال عمومی ماهیت آشوبگران را به خوبی به همه نشان داد، افزود: تجمع مردم به خاطر بیان مسائل و مشکلات است که به مسؤولان از وضعیت نابه‌سامان خود بگویند و این اعتراض مردم به حق است تا مسؤولان را متوجه خود کنند.

این شهروند بیان کرد: مردم بیرجند در این راهپیمایی انزجار خود از فتنه‌گران را نشان می‌دهند و پاسخ محکمی به فرصت‌طلبانی که قصد سوءاستفاده از این مسائل را دارند، می‌دهند.

عرفان‌منش تصریح کرد: پس از فتنه ۸۸ مقام معظم رهبری در مورد فتنه‌های دیگر هشدار دادند و با توجه به شرایط کشور و اینکه دشمنان زیادی داریم باید همیشه نسبت به هر مسئله‌ای حساس باشیم و نگذاریم که راه برای نفوذ دشمنانی مانند آمریکای جنایتکار فراهم شود.

وی ادامه داد: ترامپ تا چند وقت پیش همه مردم ایران را تروریست می‌خواند و امروز به یک‌باره حامی مردم شده و باید بدانیم که زمانی که دشمن به طرفداری از ما می‌آید نقشه شومی را در سر می‌پروراند.

عرفان‌منش تأکید کرد: انزجار خود از اغتشاشگران و دفاع از ولایت و رهبر معظم انقلاب را اعلام می‌کنیم و افرادی که اقدامات اغتشاشگران را با بزرگ‌نمایی و سیاه‌نمایی در رسانه‌های خود منتشر کردند بهتر است تصاویر این حضور را نیز منتشر کنند.

اکبرزاده از دیگر شهروندانی که به همراه مادر خود در این راهپیمایی شرکت کرده بود نیز در حالی‌که شعار مرگ بر آمریکا سر می‌داد، گفت: ما اهل کوفه نیستیم که علی را تنها بگذاریم و تا آخرین نفسی که داریم پشتیبان ولایت فقیه خود خواهیم بود.

وی افزود: در این چند روز شاهد اهانت‌های بسیار زیادی به مقدسات خود بودیم و هیچ‌گاه غیرت یک مسلمان اجازه نمی‌دهد که به مقدسات او توهین شود.

این جوان بیرجندی با بیان اینکه حاضر نیستیم که امنیت خود را به سادگی و با آشوب‌‌های عده‌ای منافق از دست بدهیم، گفت: حضور در این راهپیمایی مانند ۹ دی پایانی برای اغتشاشگران است تا بدانند که نمی‌گذاریم از مطالبات مردم بهره‌برداری سیاسی کنند.

اکبرزاده افزود: مسؤولان باید برای مردم تلاش کنند و حل مشکلات مردم را در اولویت کار خود قرار دهند چرا که اگر حمایت دولت و توجه آن‌ها به توانایی‌های داخل کشور باشد مشکلات به سادگی حل خواهد شد.

وی ادامه داد: دشمن همیشه دشمنی خود را خواهند داشت اما تا زمانی که مردم بصیر هستند دشمن راه به جایی نخواهد برد.

«مردم ما بیدارند، از آمریکا بیزارند؛ دست خدا بر سر ماست خامنه‌ای رهبر ماست؛ خونی که در رگ ماست هدیه به رهبر ماست؛ مرگ بر آمریکا؛ مرگ بر اسرائیل؛ مرگ بر آل‌سعود؛ مرگ بر منافق؛ فتنه‌گر بی‌حیا، ننگت باد؛ ما ذوالفقار حیدریم فداییان رهبریم؛ هیهات منا الذله؛ حسین حسین شعار ماست، شهادت افتخار ماست؛ بیرجند ما بیدار است از فتنه‌گر بیزار است؛ ما همه با هم هستیم، پشت ولایت هستیم؛ نوکر آمریکایی همیشه زیرپایی» نمونه‌ای از شعارهای مردم غیور و ولایتمدار بیرجند در این راهپیمایی بود.

امروز در پرونده مردم بیرجند حضور با عظمت و ولایی دیگری ثبت شد و این حضور حماسی همچون حماسه ۹ دی سند افتخار دیگری برای مردم بیرجند شد.

مردم با حضور خود حمایت قاطع از ولایت و انقلاب اسلامی را به خوبی نشان دادند و امید است که مسؤولان نیز قدر این حضور را دانسته و در رسیدگی به مطالبات مردم از هر تلاشی دریغ نکنند.

* مردم ارومیه همگام با مناطق مختلف کشورمان در راهپیمایی محکومیت آشوب و اغتشاشات اخیر شرکت کرده و به این ترتیب از اقدامات هنجارشکنان اعلام انزجار کردند.

آحاد مردم با سر دادن شعارهای ضداستکباری «مرگ بر صهیونیسم»، «مرگ بر آمریکا» در این آئین شرکت کردند.

* خروش مردم انقلابی سبزوار علیه آشوب‌گران

مردم شهیدپرور این شهرستان صبح امروز با حضور پرشور خود علیه فتنه گران حوادث اخیر کشور راهپیمایی کردند.

امروز مردم انقلابی سبزوار از ساعت‌هایی قبل برگزاری مراسم راهپیمایی در خیابان‌ها حضور یافتند تا به جهانیان نشان دهند که مسیر مردم معترض نسبت به مشکلات اقتصادی از اغتشاش‌گران و فتنه‌گران جدا است.

خانواده‌های معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، روحانیون ، مسؤولان و اقشار مختلف مردم در این راهپیمایی حضور داشتند و از محل مسجد جامع سبزوار تا میدان کارگر با سردادن شعارهایی مانند «آشوبگر بی‌غیرت، ننگت باد ننگت باد» ، «مرگ بر فتنه‌گر»، «ای رهبر آزاده، آماده‌ایم آماده» و «مبارزه با فساد حق مسلم ماست»، خشم و انزجار خود علیه آشوبگران حوادث اخیر نشان دادند.

همچنین مردم سبزوار با شعارهایی مانند «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر انگلیس»، بار دیگر خشم و انزجار خود علیه کشورهای استکباری اعلام کردند.

در این راهپیمایی مردم نشان دادند که باوجود مشکلات اقتصادی، فقر و بیکاری همچنان پشتیبان ولایت‌فقیه خود هستند.

* «نه» بزرگ کاشمری‌ها به آشوب‌گران 

پیش از ظهر امروز مردم انقلابی و همیشه درصحنه دومین شهر زیارتی خراسان رضوی در پی اقدامات آشوبگرانه اغتشاشگران در روزهای اخیر که منجر به ایجاد ناآرامی در برخی از شهرهای کشور شده بود، به خیابان آمدند و ضمن محکوم کردن اقدامات نابخردانه  اغتشاشگران که سبب جریحه‌دار شدن احساسات، عواطف و غرور ملی ملت شریف ایران اسلامی‌شده بود، بار دیگر با اعلام برائت از اهانت کنندگان به غرور ملی خشم و انزجار خود را از این افراد خودفروخته و دشمنان قسم‌خورده که در این روزها از موج ایجادشده قصد سوءاستفاده برای تحقق اهداف و نیات پلیدشان را داشتند ابراز کردند.

در این راهپیمایی که از میدان انقلاب (مرکزی) تا میدان آزادی (باغمزار)  کاشمر برگزار شد، شرکت‌کنندگان با سردادن شعارهایی نظیر مرگ بر آمریکا، مرگ بر صهیونیست، مرگ بر آشوبگر، مرگ بر فتنه‌گر بی‌حیا، ما همه با هم هستیم پیرو رهبر هستیم، ضمن حمایت و تجدید بیعت باارزش‌های انقلاب اسلامی و ولایت‌فقیه، خواستار برخورد قاطع با آشوبگران شدند.

راهپیمایان همچنین با سردادن شعار اقتصادی خواستار توجه مسئولان قوا در برخورد با مفاسد اقتصادی و رفع مشکلات معیشتی مردم شدند.

* قوچانی‌ها به پاخاستند

 مردم ولایتمدار و شهیدپرور قوچان در پی اقدامات اخیر عده‌ای معلوم‌الحال و خودفروخته در تخریب اموال عمومی، توهین به مقدسات از جمله آتش زدن پرچم جمهوری اسلامی ایران و کشته و زخمی کردن عده‌ای از مردم انقلابی در برخی شهرهای کشور، صبح امروز به خیابان‌ها آمده، با برپایی راهپیمایی عظیمی با آرمان‌های انقلاب و ولایت‌فقیه تجدید میثاق بستند.

اقشار مختلف مردم مسیر خیابان امام خمینی(ره) تا میدان مرکزی این شهر را علیرغم سردی هوا طی کردند، با سردادن شعارهایی نظیر «مرگ بر فتنه‌گر»، «مرگ بر آشوبگر»، «فتنه‌گر داخلی ننگت باد ننگت باد» اقدامات اخیر آشوبگران و فتنه گران را محکوم کرده و فریاد اعتراض‌آمیز و انزجاری خود را سر دادند.

همه گروه‌های سنی در کنار مدیران و مسؤولان و جناح‌های مختلف سیاسی به میدان آمدند تا راهپیمایی پرشور ۱۴ دی‌ماه ۹۶ مردم دیار آقانجفی قوچانی، سرداران کلاهدوز، بابارستمی و اسطوره‌های کشتی و موسیقی را همچون ۱۳ آبان، ۹ دی و ۲۲ بهمن در تاریخ به ثبت رسانده و ماندگار کنند.

مردم با سر دادن شعارهای کوبنده «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر آل سعود» نفرت و بیزاری خود را از دخالت‌ها و توطئه‌های استکبار جهانی و ظالمان دنیا فریاد زده، با صدایی رسا به همه جهانیان به‌ویژه آنهایی که از اغتشاشات و ناآرامی در ایران اسلامی خوشحال شده بودند، اعلام کردند که مردم پای آرمان‌های این نظام و انقلاب ایستاده‌اند و اجازه وارد شدن خدشه‌ای به آن را نمی‌دهند.

خیل عظیم راهپیمایان با سردادن شعارهایی همچون «لبیک یا خامنه‌ای لبیک یا حسین است»، «ما همه باهم هستیم یار ولایت هستیم»، «ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند»، «ای رهبر آزاده آماده‌ایم آماده» بار دیگر با ولایت‌فقیه و آرمان‌های امام و رهبری تجدید بیعت بسته و اعلام کردند تا پای جان از ولایت‌فقیه و ولی امر مسلمین جهان دفاع می‌کنند و گوش‌به‌فرمان ولایت هستند.

مردم با این حضور پرشور به همه جهانیان نشان دادند که نسبت به گرانی و مشکلات اقتصادی و معیشتی اعتراض دارند، اما هیچ‌گاه اجازه نمی‌دهند برخی خودفروختگان داخلی و دشمنان قسم‌خورده خارجی از این گلایه‌ها به نفع خود استفاده کنند، با این راهپیمایی عظیم صف خود را از شمار اندک فتنه‌گران جدید جدا کردند.

* تجدید میثاق بردسکنی‌ها با ولایت

ظهر امروز اجتماع بزرگ مردم ولایتمدار بردسکن در محکومیت آشوبگران در مسجد جامع این شهرستان برگزار شد.

 مردم بردسکن در پی اقدامات اغتشاشگران در روزهای اخیر که منجر به ایجاد ناآرامی در برخی از شهرهای کشور شده بود با سردادن شعارهایی نظیر مرگ بر آمریکا، مرگ بر فتنه‌گر، مرگ بر آشوبگر، ما همه سرباز تواییم خامنه‌ای گوش به فرمان تواییم خامنه‌ای، ضمن حمایت و تجدید بیعت با ارزش‌های انقلاب اسلامی و ولایت‌فقیه، خواستار برخورد قاطع با آشوبگران شدند.

مردم با حضور پرشور خود به همه دشمنان ثابت کردند، اگرچه سلایق مختلف سیاسی و اقتصادی دارند، ولی پشت رهبری خود با وحدت و انسجام کامل ایستاده و گوش به فرمان ایشان هستند.

* مهم‌ترین مولفه قدرت و امنیت ملی کشور مردم هستند

حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی در تجمع مردم در اعلام انزجار از فتنه‌گران و اغتشاش‌گران حوادث اخیر که ظهر امروز در حرم مطهر رضوی برگزار شد، گفت: سابقه نداشته است که در یک هفته دو اجتماع باشکوه مردم با جمعیت بسیار برای دفاع از دین، ارزش‌ها و انقلاب شکوهمند و میثاق با ولایت جلوه‌ای از بصیرت‌آفرینی را به نمایش بگذارند و باید خدا را شاکر باشیم که این دل‌ها را عاشق نظام انقلاب و شهیدان و دلبسته به ارزش‌های انقلابی کرده است.

* اصفهان به حرمت خون شهید امنیت به پاخاست

بعد از روزهای غبارآلودی که گذشت آسمان امروز اصفهان آفتابی است، آسمانی که تاکنون روزهای مه آلود و آلوده زیادی را به خود دیده ولی از آسمان بودنش نکاسته است.

خروش این مردم امروز همه روزنه‌ها را خواهد بست، همه راه‌های نفوذی که بی‌واسطه و با واسطه ایجاد شده را مسدود خواهد کرد، امروز روز دیگری با بدرقه شهیدی از جنس امنیت در تاریخ این شهر ماندگار می‌شود تا ثابت کند اصفهان کوفه نیست.

مرگ بر آمریکا ورد زبان امروز مردمی است که از بادهای مخالف نترسیده‌اند، آن‌ها که به بهانه همراهی با دلسوزان معیشت مردم، آسمان این شهر را غبارآلود کردند و خون پاسداری از جنس شهید حججی و شهید کاظمی را بر زمین ریختند.

امروز اگر اشکی از دیده‌ای روان می‌شود به سبب مظلومیت شهیدی است که هر روز به ارباب سلام می‌داد و آنگاه که بعد از نماز مغربش برای بازگشت امنیت به شهر شهیدان با آشوبگران رو به رو شد، مزد جهادش را گرفت.

شعارهای امروز بوی چهل سالگی و بلوغ یک انقلاب را می‌دهد، انقلابی که از انتقادها نمی‌ترسد اما با آنان که خواب آشفته برای این کشور دیده‌اند به ستیز برخورد خواهد کرد.

نسل اول انقلاب آنان که دفاعی مقدس را تجربه کرده‌اند، زودتر از دیگران در میان جمعیت حاضر شده‌اند تا نشان دهند حتی اگر یک پا داشته باشند اما با قامتی راست تمام قد پای این نظام ایستاده‌اند و با جانبازی‌شان آماده سربازی در رکاب رهبر و شهادت هستند.

این ملت چهل سال است که بیدار است و خواب راحت را از چشمان دشمنانش گرفته، چهره‌های این مردم یک دست مصمم است و اگر چه ظواهر با هم متفاوت است اما در باطن یکرنگی موج می‌زند.

پیکر شهید پیشاپیش جمعیت قرار می‌گیرد و آیت‌الله مهدوی نماز را اقامه می‌کند، به ذکر «ان کان محسنا» که می‌رسد، اشک با تکبیر گره می‌خورد و قدردانی از شهید با اقامه نماز مردم تجلی می‌یابد.

مسیر خیابان طالقانی اکنون میزبان خروش مردم است، کسانی که حمایت از نظام و انقلاب را رها نمی‌کنند.

روحانی جوانی که با پای شکسته آمده در گوشه‌ای از مسیر بر روی صندلی چرخدارش توقف کرده تا بر روی کاغذی تذکری را بنویسد: «ما پای انقلاب و رهبری ایستاده‌ایم».

شمس‌آبادی با خیل عظیم مردم طی شده و کوچک و بزرگ تا پای میدان انقلاب ایستادند و تکبیرهای قطعنامه را با صدای بلند فریاد زدند.

شهید شاه سنایی را چند قدم بدرقه می‌کنند و او را در گلستانی از شهید به خاک خواهند سپرد تا این مکان مقدس شهیدی از جنس امنیت را در کنار مدافعان حرم و شهدای دفاع مقدس در آغوش گیرد.

* مردم نیشابور تحرکات فتنه‌گران جدید را محکوم کردند

هزاران نفر از مردم همیشه در صحنه نیشابور بار دیگر در خیابان امام خمینی(ره) این خطه ۲ هزار و ۱۰۰ شهیدی حاضر شده و تحرکات فتنه‌گران جدید را محکوم، با آرمان‌های انقلاب اسلامی اعلام بیعت کردند، این تظاهرات از مسجد صاحب‌الزمانی(عج) شروع و در مقابل مسجد تاریخی جامع نیشابور پایان یافت.

مردم همراه با امام جمعه، فرماندار ویژه و جمعی از اعضای شورای اداری، علیه تحرکات تفرقه‌افکن و بی‌ثمر مزدوران دشمنان خارجی شعار دادند و بار دیگر بر حمایت از انقلاب اسلامی و اطاعت از فرامین ولی فقیه تاکید کردند.

برخی شعارهای تظاهرکنندگان این عبارات بود: «فتنه‌گر حیا کن- این ملت را رها کن»، «این همه لشگر آمده – به عشق رهبر آمده»، «درخواست ما از قوه قضایی- برخورد با مزدور آمریکایی»، «ما همه عمار توییم خامنه‌ای- مطیع فرمان توییم خامنه‌ای»، «مفسد اقتصادی ضد انقلاب است»، «ما همه انصار توییم خامنه‌ای- در خط فرمان توییم خامنه‌ای»، «لبیک یا خامنه‌ای، لبیک یا حسین است – خامنه‌ای رهبر ضیاء هر دو عین است»، « اسلام اگر بیند خطر- جان را فدایش می‌کنیم»، «اصلاح اقتصادی نه تصمیم سیاسی».

در پایان این راهپیمایی، پرچم‌های کشورهای استکباری و استعماری با خشم مردم به آتش کشیده شد و قطعنامه تظاهرات با تکبیر حاضران تأیید شد.

* اعلام انزجار خراسانی‌ها از آشوب‌گران

راهپیمایی پرخروش و گسترده مردم انقلابی مشهد مانند سایر شهرهای ایران که در روزهای گذشته در انزجار از فتنه‌گران انجام شد، دقایقی پیش ازمیدان شهدای این شهر تا حرم مطهر آغاز شد که درحال برگزاری است.

در این راهپیمایی مردم بصیرت‌مدار مشهد با داشتن تابلو نوشته‌هایی همچون ” اینجا کوفه نیست، خوارج علم شوند”، “سلمان نمرده است، اباذر همیشه هست” و سر دادن شعارهایی مانند “هم غزه هم لبنان هم انقلاب هم ایران”   با آرمان‌های نظام و انقلاب تجدیدپیمان کرده، با رهبری معظم انقلاب بیعتی دوباره می‌کنند و مهر باطلبی بر فتنه‌گران می‌زنند.

* اعلام برائت کهگیلویه و بویراحمدی‌ها از اغتشاشگران 

کهگیلویه و بویراحمدی‌ها با حضور در خیابان‌ها به صورت گسترده و در یک راهپیمایی حماسی با سر دادن شعارهای ضد استکباری از اغتشاشگران اعلام برائت کردند.

* خروش علویان تبرستان بر سر اغتشاشگران 

 مردم شهرهای چالوس،نکا، قائم‌شهر و بابل با حضور پرشور خویش در خیابان منتهی به مراکز اصلی خویش تجمعات اخیر کشور که منجر به اغتشاش و ایجاد ناامنی شد را به شدت محکوم کردند.

علویان مازندران که ولایت مداری و علاقه‌مندی آنها به اسلام شهره عام و خاص است، این بار با حضور در میدانی دیگر اعلام کردند که اجازه اغتشاش در کشور به بهانه‌های مختلف به دشمن را نمی‌دهند.

حضور پرشمار مردم این شهرها نشان داد که  راه مطالبه‌گری از مسیر اغتشاش و فتنه به بن بست حضور منسجم مردم منتهی شده و خونی که بابت ایجاد امنیت در کشور داده شد را نباید به بهانه مشکلات اقتصادی پایمال کرد.

علویان طبرستان با اشاره به حمایت ترامپ، سران رژیم صهیونیستی و آل‌سعود از اغتشاشگران خواستار شناسایی و برخورد با مسببان این امر در کشور شدند.

به گزارش فارس، دیگر تجمعات مردمی در استان مازندران بنا بر اعلام سازمان‌های مرتبط بر اساس برنامه قرار است فردا بعد از اقامه نماز جمعه برپا شود.

انتهای پیام/ذ/۲۳۴۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *