نیروهای آماد و پشتیبانی اولین کسانی بودند که وارد خط می‌شدند

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، سردار سید ضیاءالدین حزنی صبح امروز در سومین یادواره سرداران و ۱۰۵ شهید تدارکات و پشتیبانی سپاه قدس گیلان با بیان اینکه نیروهای آماد و پشتیبانی اولین کسانی بودند که وارد خط می‌شدند، اظهار کرد: نیروهای لجستیک علاوه بر اینکه اولین نفرات بودند، جزء آخرین نفراتی هم بودند که از خط خارج می‌شدند.

وی افزود: تعداد شهدایی که لشکر گیلان نسبت به سایر لشکرها دارد به خاطر حجم پشتیبانی بود که در عملیات مختلف داشت.

فرمانده قرارگاه سازندگی قرب کوثر خاتم‌الانبیاء سپاه توضیح داد: افراد زیادی در استان گیلان تأثیرگذار و جزء نفرات اصلی بودند، اما از مهم‌ترین فردی که بیشترین مدیریت را داشت، شهید قلی‌پور بود.

حزنی بیان کرد: شهید املاکی نجابت و شهید خوش‌سیرت معنویت خاصی داشتند، اما شهید قلی‌پور دارای مدیریت میدانی قوی بود و لشکر ۱۶ قدس هم با مدیریت ایشان تأسیس شد.

وی اضافه کرد: شهید آیت‌الله احسان‌بخش از قسمت آماد و پشتیبانی در زمان جنگ خیلی حمایت کرد و کمک‌های ایشان ستودنی بود.

فرمانده قرارگاه سازندگی قرب کوثر خاتم‌الانبیاء سپاه با بیان اینکه برای یک عملیات حتماً به گروه آماد و پشتیبانی نیاز است، گفت: باید برای عملیات برنامه‌ریزی صورت بگیرد و امکانات فراهم شود.

حزنی یادآور شد: در دفاع مقدس در سخت‌ترین شرایط آب و هوایی، گردان‌ها مستقر می‌شدند و برنامه‌ریزی صورت می‌گرفت و این بدون کمک‌های مردمی گیلان میسر نبود.

وی در پایان با بیان اینکه شهدا در دفاع مقدس واقعاً جان‌فشانی کردند، متذکر شد: هماهنگی و برنامه‌ریزی در آن شرایط سخت زمانی خیلی دشوار بود، اما شهدا آن را انجام دادند و در هر چیزی که رزمندگان گیلانی در دفاع مقدس به دست آوردند شهدای لجستیک در آن نقش داشتند.

انتهای پیام/ذ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *