نیروی هوایی ایران خار چشم دشمنان نظام و انقلاب است

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس خراسان‌جنوبی به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی، آیت‌الله سید علیرضا عبادی صبح امروز در دیدار جمعی از کارکنان و فرماندهان پایگاه هوایی شهید حسینی خراسان‌جنوبی ضمن تسلیت شهادت امام جعفر صادق(علیه السلام)، گفت:  امید است که خداوند توفیق دهد تا حقایق مکتب امام صادق(علیه السلام) را که همان حقایق قرآن است، بدانیم و پیروی کنیم.

وی با بیان اینکه شرط به کمال رسیدن انسان در دین اخلاص برای خدا است، اظهارداشت: حیات علم به ایمان است و حیات ایمان به اخلاق و لذا علم بدون ایمان مضر است.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه دانستن استعدادی است که خداوند به انسان داده است و این را موجودات دیگر ندارند، گفت: جمادات و نباتات و حیوانات همه در حد شعور خودشان حیات دارند، لذا عقل باید رشد کند وگرنه از نظر استعداد یک بچه هفت ساله هم عقل دارد، عقل زمانی به فعلیت می رسد که همراه با علم باشد.

عبادی با اشاره به اینکه انسان وقتی دانش لازم را فراگیرد به وسیله عقل از مجهول به معلوم پی خواهد برد و اگر علم نباشد عقل زمینگیر می شود، افزود: در واقع علم جاده‌ای است که باید هموار باشد تا عقل روی آن جولان دهد اما علم موجوی سرکش است و ممکن است سر از راه دیگری در آورد.

وی با بیان اینکه ممکن است علم بدون ایمان همراه با خیانت باشد و این همان چیزی که غرب از آن در راه کشتن انسانهای بی گناه استفاده می‌کند، گفت: مشکلاتی که امروز در دنیا به وجود آمده است نتیجه علم مضر است که با خیانت همراه شده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه علم و دانش باید در چارچوب مهندسی ایمان قرارگیرد و سیر الی الله باشد و اگر این طور نباشد دانشمندتر از همه شیطان است، گفت: وقتی مقصد جاده ایمان را برای عقل تعریف کنیم آن وقت این دانشمند تمام علم او نور خواهد شد؛ همان‌گونه که این علم در افرادی مانند شهید چمران، شهید صیاد شیرازی، خلبان شهید عباس بابایی و شهید مطهری و امثال این بزرگان علم همراه با ایمان تبدیل به نور شد.

عبادی با بیان اینکه حیات ایمان به عمل است، قرآن هم همواره ایمان و عمل را در کنار هم آورده است و باید به فرصت های ایمان در زندگی عمل کرد، افزود: حیات عمل به اخلاص است وقتی عمل استاندارد است که کار خدایی باشد وگرنه اگر برای اهداف غیر خدا عمل کند همه از بین می رود.

وی با بیان اینکه القاب و اسماء در دنیا دردی دوا نمی کند و وفا ندارند، گفت: زندگی واقعی برای افرادی که عمل می‌کنند در دنیای دیگر است، لذا کسی به حیات حقیقی می‌رسد که کار او خدایی باشد وگرنه به مقصد نمی‌رسد.

عبادی با بیان اینکه نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران امروز خار چشم دشمنان نظام و انقلاب است، گفت: این نیروهای مخلص و جان بر کف اولین کسانی بودند که با امام راحل(ره) بیعت کردند و در این ۴۰ سال محکم و مقتدر بر سر بیعت خود با رهبر معظم انقلاب ایستادند.

 

انتهای پیام/ج/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *