نیمه شعبان عظمت ایران و تشیع را نشان می‌دهد/ آماده استقبال از زائران میلیونی باشیم

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام و المسلمین محمد حسن رحیمیان امشب در جلسه ستاد تسهیلات زائرین و خدمات سفر استان قم در سالن جلسات مسجد مقدس جمکران با اشاره به اهمیت خودسازی اظهار کرد: مقام معظم رهبری در دیداری فرمودند برخی از افراد متاسفانه آینده را سیاه ترسیم می‌کنند که این‌گونه نیست، البته مشکلاتی وجود دارد، اما اصل نظام اسلامی و جامعه رو به پیشرفت است، اگرچه که تا وضعیت مطلوب فاصله داریم.

تولیت مسجد مقدس جمکران افزود: در یک مقطع تاریخی حساس زندگی می‌کنیم، البته این فراز و نشیب‌ها طبیعی است و این مسیری است که باید آن را طی کنیم، هر کسی باید در حوزه کار خودش به درستی عمل کند، اگر اجزای یک جامعه درست شود، ترکیب آن جامعه هم درست خواهد شد.

رحیمیان با اشاره به حضور گسترده زائرین در شهر قم اظهار کرد: در مناسبت‌هایی همچون ایام نیمه شعبان و مسجد مقدس جمکران شاهد حضور گسترده زائرین در این شهر هستیم و باید مدیران شهر قم کاری کنند که زائرین با خاطرات خوب از این شهر بازگردند.

وی ادامه داد: امسال امیدواریم با استفاده از تجربیات سال گذشته شاهد خدمت‌رسانی بهتر به زائرین در شهر قم در ایام نیمه شعبان باشیم، باید هر کدام از دستگاه‌های دولتی به وظیفه خود در این زمینه عمل کنند، اما نباید مردمی بودن جشن‌های نیمه شعبان از بین برود.

تولیت مسجد مقدس جمکران افزود: به شهرداری قم پیشنهاد کردیم که فضاهای مناسبی در طول بلوار پیامبر اعظم(عج) برای برپایی ایستگاه‌های صلواتی ایجاد کند تا علاوه بر مناسبت‌هایی همچون نیمه شعبان و شب‌های چهارشنبه در طول سال نیز شاهد برپایی ایستگاه‌های صلواتی در این مسیر باشیم.

رحیمیان با اشاره به لزوم ساماندهی ترافیک مسجد مقدس جمکران اظهار کرد: در ایام نیمه شعبان ترافیک در اطراف این مکان مقدس باید به گونه ای ساماندهی شود که علاوه بر روان شدن ترافیک، مشکلی برای مردم به وجود نیاید.

وی ادامه داد: شهرداری قم طی سال‌های اخیر در خدمت به زائرین در مسجد مقدس جمکران و اطراف آن سنگ تمام گذاشته، همچنین با تدابیر اندیشیده شده هیچ مشکلی امنیتی در مسجد مقدس جمکران به وجود نیامده است.

تولیت مسجد مقدس جمکران افزود: امسال حضور مردم در لحظه تحویل سال در این مسجد بی سابقه بود، نسبت به عدم پوشش مناسب این حضور بی سابقه از طرف صدا و سیما گلایه دارم، تعداد زیادی از مردم در ایام نوروز در مسجد مقدس جمکران اسکان پیدا کردند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: باید خودمان را آماده کنیم که با حضور جمعیت‌های میلیونی در مسجد مقدس جمکران در مناسبت‌های مختلف تعامل داشته باشیم، نیمه شعبان مانور بزرگی منتظران امام زمان(عج) است و این برنامه عظمت ملت ایران و تشیع را نشان می‌دهد.

انتهای پیام/ج/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *