نیم‌ضریح امامین عسکریین در دست ساخت در زنجان پیشرفت فیزیکی ۴۰ درصدی دارد

ذبیح‌الله بابایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان با اشاره در دست احداث بودن نیم‌ضریح امامین عسکریین در زنجان اظهار کرد: از نظر من ضریح زیباترین نقطه جهان در زنجان در حال ساخت است.

وی با اشاره به نصب بنر در محل مورد نظر در سامرا اضافه کرد: در این بنر به در دست ساخته بودن این نیم‌ضریح در زنجان اشاره شده است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان زنجان با بیان اینکه نقره کاری و قلمکاری نیم‌ضریح امامین عسکریین حدود ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، تصریح کرد: این نیم‌ضریح با مبلغی در حدود ۳٫۵ میلیارد تومان تا پایان سال جاری ساخته می‌شود.

بابایی افزود: ضریح اصلی امامین عسکریین در قم در دست ساخت است و تقریبا به پایان رسیده است.

وی به حضور هنرمندانی از شهرهای دیگر در پروژه احداث نیم‌ضریح امامین عسکریین اشاره و تاکید کرد: برنامه‌ریزی احداث این پروژه در زنجان با سه هدف انجام شده است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان زنجان اجرای یک برنامه فرهنگی در زنجان را از جمله اهداف ساخت نیم‌ضریح امامین عسکریین در زنجان اعلام و تاکید کرد: بومی کردن هنر ساخت ضریح از دیگر اهداف تعریف شده در این پروژه بوده است که تا حدودی هم محقق شده، چرا که هنرمندان رشته‌های مختلف بعد از طی دوره آموزشی در حال حاضر به اجرای پروژه کمک می‌کنند.

بابایی در ادامه افزود: طی مدت زمان احداث نیم‌ضریح امامین عسکریین ۳۰ تا ۴۰ قلم‌زن حرفه‌ای تربیت شده است.

وی اشتغالزایی را از دیگر اهداف ساخت نیم‌ضریح امامین عسکریین در زنجان دانست و ادامه داد: این هدف هم محقق شده، به طوری که هنرمندان با انجام کار در منزل خود در احداث پروژه مشارکت دارند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان زنجان تاکید کرد: با تربیت نیرو طی مدت زمان اجرای این پروژه، در آینده دیگر نیازی به حضور هنرمندان دیگر استان‌ها، برای انجام کار در زنجان نیست.

انتهای پیام/۷۳۰۰۴/ن۳۰/

http://fna.ir/4KDYGZ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *