هدف دشمن سرنگونی نظام اسلامی است/مشکلات کشور به دلیل دوری از قرآن است

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی ظهر امروز در جلسه سخنرانی در شبستان امام خمینی(ره) حرم حضرت معصومه(س) با اشاره به ویژگی‌های امام خمینی(ره) اظهار کرد: امام راحل توانستند رژیم طاغوت را سرنگون کنند، چون باور قوی داشتند، ما هم زمانی می‌توانیم در مقابل دشمن به پیروزی برسیم که به وعده‌های الهی باور داشته باشیم، شهدایی همچون زین‌الدین و همت توانستند دشمن را شکست بدهند، چون باور قوی داشتند.

وی ادامه داد: متأسفانه امروزه گاهی با فراموش کردن خداوند، تصور می‌کنیم که می‌توانیم بر مخلوقات و کدخدا تکیه داشته باشیم، بسیاری از مشکلات دنیا و کشور براساس فرمایشات مقام معظم رهبری، به دلیل دوری از قرآن کریم است.

استاد حوزه علمیه قم افزود: براساس آیات قرآن ما مسلمانان نباید از اذیت‌های دشمن، هراسان شویم، بلکه باید به خداوند تکیه کنیم و به حرکت در مسیر الهی ادامه بدهیم، در طول جنگ تحمیلی هم شاهد بودیم که دشمن با وجود استفاده از موشک و سلاح شیمیایی به نتیجه ای نرسید.

رفیعی، آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها را دلسوز ملت ایران ندانست و تصریح کرد: نباید به خواسته‌های این دشمنان براساس دستور خداوند توجه داشته باشیم، اکنون ظلم‌های حاکمان ظالم در بحرین و عربستان به جایی رسیده که صدای غربی‌ها هم درآمده است.

وی ادامه داد: براساس روایات برخی از افراد در روز قیامت مورد رحمت الهی هستند، از جمله این افراد کسانی هستند که به صورت مخفیانه صدقه می‌دهند، همچنین کسانی که در خلوت هم به یاد خداوند هستند و برای کسب رضایت خدا با یکدیگر دوست می‌شوند.

استاد حوزه علمیه قم افزود: انسان‌هایی که قلبشان با مسجد است، در روز قیامت در سایه رحمت الهی قرار می‌گیرند، همچنین رهبران و پیشوایانی که جامعه را براساس ظلم مدیریت نکنند، هم در آن روز مورد رحمت الهی قرار خواهند گرفت.

رفیعی با اشاره به محدوده اطاعت از بندگان خداوند اظهار کرد: این اطاعت باید در محدوده قرآن و حدیث باشد، مهم‌ترین هدف انسان در زندگی باید کسب رضایت خداوند و اولیای الهی باشد، نباید اطاعت از خانواده و همسر در تضاد با اطاعت خداوند باشد.

وی ادامه داد: در روز قیامت همه اعضای خانواده در حال فرار از یکدیگر هستند و در آن روز هیچ‌کس برای انسان کاربرد نخواهد داشت.

استاد حوزه علمیه قم افزود: نپذیرفتن اطاعت از ظالمان و کافران جزء دستورات خداوند است و باید به این فرمان الهی در شرایط فعلی توجه کنیم.

رفیعی با اشاره به خواسته‌های دشمن از ایران اظهار کرد: سرنگونی نظام اسلامی جزء اهداف دشمن است، خواسته‌های دشمن از ایران به نابودی موشک‌ها و عدم داشتن نفوذ منطقه‌ای محدود نخواهد شد.

وی ادامه داد: یکی از وظایف والدین در جامعه اسلامی، انتخاب نام‌های خوب و نیک است، شیعیان نباید اجازه کم رنگ شدن نام‌های ائمه معصومین(ع) را در جامعه بدهند.

استاد حوزه علمیه قم افزود: ویژگی‌های رسول اکرم(ص) در آیات قرآن بیان شده است، از جمله ویژگی‌های پیامبر(ص)، هشداردهنده، شاهد بر اعمال و بشارت دهنده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: نباید حرف مخلوقی که منجر به گناه می شود و برخلاف دستورات الهی باشد را بپذیریم.

انتهای پیام/ذ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *