هزینه‌های باربری نجومی بر فیش‌های کهکشانی دولت اضافه شد/ عدم نظارت صحیح بر توزیع بار در قزوین

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، در پایانه باربری استان قزوین بعد از ظهر امروز تجمعی از سوی رانندگان در اعتراض به افزایش ۸۰ درصدی ورودی به پایانه صورت گرفت.

رئیس انجمن صنفی رانندگان استان قزوین در خصوص این تجمع در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قزوین اظهار کرد: دلیل تجمع رانندگان پایانه باربری در این استان به دلیل افزایش نجومی ورودی به پایانه است که چرا هنوز به کرایه‌های بار اضافه نشده و ولی ورودی پایانه چند برابر شده است.

علی‌اکبر سیارمه ادامه داد: نظارت صحیحی در توزیع بار وجود ندارد و این مسئله وضعیت معشیتی رانندگان را به سختی وا داشته و این درحالی بوده که کامیون‌ها در حال حاضر برای نگهداری دارای هزینه‌های فراوانی است.

وی با بیان اینکه وجود یک کامیون برای بردن بار باید روزها به دلیل توزیع ناعادلانه آن در پایانه‌ها بخوابد، ادامه داد: این مسئله موجب افزایش هزینه‌های نگهداری کامیون‌ها می‌شود تا شاید بعد از هفته‌ها یک بار به قید قرعه به نام رانندگان در آید.

رئیس انجمن صنفی رانندگان استان قزوین اضافه کرد: جای سؤال برای رانندگان و دیگران این است که دولت به چه استنادی این نرخ‌ها را آن هم به شکل نجومی بالا می‌برد؛ نماینده صنف رانندگان که انجمن قانونی و رسمی خود رانندگان است که این افراد از دریافت‌های حق و حقوق طبیعی محروم می‌شوند و نمی‌توانند خواسته‌های قانونی رانندگان را پیگیری کنند.

عضو شورای عالی کار کشور مطرح کرد: شرکت‌های حمل و نقل که متولی بهره‌برداری پایانه حمل و نقل هستند به طور ناگهانی ۸۰ درصد نرخ پارکینگ را بالا برده و ورودی پایانه را افزایش می‌دهند.

سیارمه یادآور شد: این حق طبیعی رانندگان است که به نسبت هزینه‌هایی که از رانندگان دریافت می‌شود به امکانات پایانه‌ها اضافه شود این در حالی است که پایانه‌های قزوین فاقد هرگونه امکانات اولیه بوده و حتی از لحاظ امنیتی و جانی نیز دچار نقصان است.

این مسؤول بیان کرد: در پایانه باربری استان قزوین نمی‌توان یک مسؤول را پیدا کرد که به مشکلات رانندگان رسیدگی کند اما زمانی که یک بهره‌بردار پیدا شده، بر هزینه‌های رانندگان اضافه می‌شود و در این راستا مسؤولان از پشت ابر هویدا می‌شوند.

انتهای پیام/۷۷۰۲۶/ذ۳۰

http://fna.ir/HD37UP

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *