هلال احمر ایران جایگاه دهم را در بین کشورها دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، حجت‌الاسلام عبدالحسین معزی شامگاه یک‎شنبه در نشست خبری اظهار داشت: از مهم‎ترین مناطقی که سازمان هلال احمر در آنها برنامه‌هایی دارد دبی است که بزرگ‎ترین بیمارستان ایرانیان با پرسنلی حدود یک هزار نفر در آنجا فعال است.

وی با اشاره به اینکه بیمارستانی نیز در کشور لبنان راه‌اندازی شده که بسیار گسترده است، تصریح کرد: ایران جایگاه دهم را در بین کشورهایی که سازمان هلال احمر و صلیب سرخ دارند، دارد.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر کشور با تاکید بر اینکه دوم شهریور ماه در جمع جوانان جمعیت هلال احمر خواهیم بود، اضافه کرد: باید مسؤولیت‌پذیری و برنامه‌ریزی در کارهای جوانان بالا برود.

وی با اشاره به اینکه باید کانون‌هایی که داریم در عرصه‌های عملی بیشتر فعال شوند، خاطرنشان کرد: هلال احمر یک جمعیت مردمی، خیریه و غیر انتفاعی محسوب می‎شود.

حجت‎الاسلام معزی افزود: ما در جمعیت هلال احمر یک کار اقتصادی یا سود ده انجام نمی‎دهیم بلکه این سازمان یک خیریه است که کار آن نیکوکاری است.

وی با بیان اینکه اطلاع‌رسانی در زمینه فعالیت‌های جمعیت هلال احمر کم است، ادامه داد: باید در این راستا از ظرفیت رسانه‌ها استفاده کرد تا این جمعیت به خوبی به مردم معرفی شود.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر کشور با اشاره به اینکه از ظرفیت بسیار خوب مساجد نباید غفلت کرد، افزود: از مساجد آنگونه که باید استفاده نشده در حالی که می‎تواند بهترین ظرفیت برای جمعیت هلال احمر باشد.

وی همچنین یادآور شد: ۸۰۰ نفر امام جمعه در کشور وجود دارند که تعامل بسیار خوبی با جمعیت هلال احمر دارند.

حجت‎الاسلام معزی با اشاره به اینکه شناساندن جمعیت هلال احمر و امور آنها از اهمیت بالایی برخوردار است، اظهار کرد: همیشه در کنار مردم بودن و خدمت به آنها یکی از مهم‎ترین اهداف است.

وی در زمینه ترویج فرهنگ داوطلبی نیز با تاکید بر اینکه بخش عمده‎ای از این امور توسط رسانه‌ها و از طریق اطلاع رسانی بین مردم صورت می‎گیرد، ابراز کرد: خانه‌های داوطلبی نیز در سراسر کشور در حال راه‌اندازی است.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر کشور با اشاره به فعالیت بیش از ۱۰۰ پزشک بدون دریافت حقوق و به صورت خیریه در هلال احمر، خاطر نشان شد: این جمعیت‌ها باید از قشرهای دیگر همچون اصناف و … نیز جذب شوند.

وی در ادامه در زمینه برنامه‌های ویژه کارکنان جمعیت هلال احمر بیان کرد: تلاش داریم روحانیونی که در نقاط مختلف استقرار دارند به فعالیت‎هایی چون مشاوره امور خانواده و پاسخگویی به سوالات دینی بپردازند.

حجت‎الاسلام معزی با بیان اینکه برنامه کتابخوانی نیز از دیگر برنامه‎های مورد نظر به شمار می‎رود، ادامه داد: باید از ظرفیت فضای مجازی نیز استفاده خوبی داشته باشیم.

انتهای پیام/۷۳۰۰۶/ج۳۰/

http://fna.ir/VHJK5F

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *