هنوز جایگاه گردشگری برای دولت و مجلس به خوبی روشن نشده است

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، علی‌اصغر مونسان امشب در افتتاحیه یازدهمین جشنواره بین‌المللی اقوام ایران زمین که به میزبانی استان گلستان در حال برگزاری است اظهار کرد: امروز گردشگری به عنوان یک صنعت در جهان معرفی می‌شود و آن به خاطر نقش بسیار مهم آن در اقتصاد ملی و ایجاد اشتغال است.

وی ادامه داد: در ایران نیز ظرفیت‌های بسیار خوبی در کنار گردشگری قرار گرفته تا بتواند شاهد رونق صنعت گردشگری شود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تاکید کرد: هنوز جایگاه گردشگری برای دولت و مجلس به خوبی روشن نشده در حالی که می‌توانیم با بخشی از ظرفیت‌های گردشگری شغل ایجاد کنیم و تا عمق روستاها این اشتغال را نفوذ دهیم.

مونسان تاکید کرد: تلاش دولت دوازدهم را بر این گذاشتیم که در حوزه اقتصادی کشور اثر گذار باشیم و در ایجاد شغل نقش مهمی را ایفا کنیم زیرا همه کارشناسان اذعان دارند ایجاد شغل به میزان بسیار بالا از طریق صنعت به تنهایی امکان پذیر نیست و باید به سمت گردشگری و صنعت «آی تی» پیش برویم.

وی گفت: به ازای هر گردشگر خارجی یک‌هزار و ۲۰۰ دلار ارز وارد کشور می‌شود و این صنعت به طور طبیعی نقش بسیار بالایی را در توسعه اقتصادی و ایجاد شغل ایفا می‌کند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تاکید کرد: استان گلستان نیز همانند بسیاری از استان‌های کشور از ظرفیت‌های گردشگری فوق‌العاده‌ای برخوردار است که می‌توان از صنعت گردشگری و بوم‌گری استان گلستان در حوزه توسعه گردشگری و ایجاد شغل استفاده کنیم.

مونسان بیان کرد: باید تلاش کنیم گلستان ایستگاه گردشگری باشد و شاهد اقامت گردشگران در استان گلستان باشیم.

انتهای پیام/ح

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *