هنوز طرح مسکن اجتماعی به مجلس نرسیده است/ تأکید بر ارسال گزارش‌های تخلفات در مسکن مهر به قوه قضائیه و برخورد با متخلفان

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه به نقل از سایت اطلاع‌رسانی نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس، عبدالکریم حسین‌زاده با اشاره به جمع‌آوری امضا برای تحقیق و تفحص از مسکن مهر و تقدیم آن به هیات رئیسه مجلس، گفت: تحقیق و تفحص از این طرح برای شفاف‌سازی اقدامات انجام شده و آسیب‌شناسی در این حوزه صورت گرفته است.

نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طبق قانون اساسی دولت‌ها موظف به تأمین مسکن برای همه مردم هستند، افزود: خوشبختانه عمل به این قانون در هر دولت به نحوی انجام شد که در دولت نهم و دهم با طرح مسکن مهر این موضوع محقق شد.

هنوز طرح مسکن اجتماعی به مجلس نرسیده است

نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه هنوز از طرح پیشنهادی دولت یازدهم و دوازدهم در خصوص مسکن اجتماعی چیزی به مجلس نرسیده است، تصریح کرد: مسکن مهر دارای زوایای مختلفی بوده و هرچند هدف و روح این طرح که خانه دار کردن افراد فاقد مسکن بوده درست است اما ایراداتی بر آن وارد است.

وی با تأکید بر اینکه ایراداتی به نحوه اجرای طرح مسکن مهر وارد است، گفت: در بخش‌های مختلف این طرح قابلیت ارزیابی دارد، از این رو با تفحص از آن آسیب شناسی موضوع انجام می‌شود.

حسین‌زاده ادامه داد: ابعاد اجرایی، مدیریتی، اجتماعی، آسیب‌های اجتماعی و برخورداری از سرانه‌های شهری، خدمات شهری، تأسیسات و تجهیزات، میزان دقیق عملیاتی شدن این پروژه‌ها و مسائلی از این دست مهم‌ترین محورهای تحقیق و تفحص از طرح مسکن مهر است.

وی با بیان اینکه کشور ما با بلایای طبیعی در سطوح مختلف دست و پنجه نرم می‌کند، افزود: آسیب‌شناسی درست از مسکن‌های مهر، میزان دوری و نزدیکی واحدهای این طرح به خطوط مختلف گسل زلزله، میزان مقاومت پذیری و انطباق سازه‌ها با استانداردهای موجود دنیا از موضوعاتی است که مورد توجه در تفحص از مسکن مهر بوده است.

انتقاد از عمر کوتاه سازه‌ها در کشور

این نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس دهم با اشاره به طول عمر مسکن در بسیاری از کشورهای توسعه یافته، گفت: مسکن در کشورهای توسعه یافته ۶۰ تا ۸۰ سال هم سالم است، اما بسیاری از ساختمان‌های ساخته شده در کشور ما هنوز به دهه اول خود نرسیده قابلیت‌ها و ظرفیت‌های خود را از دست می‌دهند.

انتهای پیام/ذ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *