هیچ قدرتی نمی‌تواند برای سیستم دفاعی ایران تصمیم بگیرد

سیدحسین نقوی‌حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری فارس استان تهران در ارتباط با مسائل هسته‌ای و برجام اظهار کرد: برجام قابل مذاکره نیست و توافق برجام بین ۶ کشور و ایران انجام‌ شده و آمریکا حق ندارد به‌تنهایی وارد مذاکره مجدد درباره برجام شود و تعیین تکلیف کند.

وی تصریح کرد: ترامپ تمدید لغو تحریم‌های برجام را مرتبط با شروطی در این مصوبه اعلام کرده که نشان می‌دهد که کشور آمریکا بین تعارض و تناقض گیر کرده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: آمریکایی‌ها از یک‌سو می‌خواهند برجام را متوقف کنند و از سوی دیگر از برجام خارج شوند و همچنین نمی‌خواهند هزینه خروج از برجام را بدهند.

نقوی‌حسینی بیان داشت: آمریکایی‌ها می‌دانند اگر برجام را متوقف کنند یا از برجام خارج شوند، اعتبار بین‌المللی خود را زیر سؤال می‌برند؛ زیرا هم‌پیمانان آمریکا به او دیگر اعتماد نمی‌کنند.

وی اظهار داشت: ترامپ، لغو تحریم‌ها را مجدداً تمدید کرده؛ اما برای آن شرط گذاشته و این شرط‌گذاری به معنای بهانه‌جویی وی درباره برجام است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، این شروط را عبث و بیهوده دانست و گفت: برجام حاصل توافق ایران با ۱+۵ است و ما با آمریکا به تنهایی توافق نکرده‌ایم.

نقوی‌حسینی تأکید کرد: آمریکا برای حوزه دفاعی ایران شرط گذاشته است؛ سیستم دفاعی ایران مربوط به خودمان است و هیچ قدرتی نمی‌تواند برای دفاع از کشور ما تصمیم بگیرد.

وی گفت: شرط سوم بازدید از سایت هسته‌ای واقعاً مضحک است؛ رئیس‌جمهوری یک کشور از قوانین بین‌المللی آگاهی ندارد؛ بازدید از سایت‌های هسته‌ای صرفاً مربوط به آژانس بین‌المللی هسته‌ای است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: آمریکا چه‌کاره است که باید از سایت‌های هسته‌ای ما بازدید کند و این شرط احمقانه است.

نقوی‌حسینی بیان داشت: ما فکر می‌کنیم آمریکایی‌ها می‌خواهند برجام را بر هم بزنند؛ ولی نمی‌خواهند هزینه‌اش را پرداخت کنند، به همین جهت است که شرط‌گذاری کرده‌اند.

انتهای پیام/۶۷۰۳۷/۳۰/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *