وحدت مردم و شکست دشمنان نتیجه حوادث اخیر کشور بود

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از پایگاه خبری پلیس، آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی در دیدار  فرمانده انتظامی استان قم اظهار کرد: اینکه در نیروی انتظامی فضای قرآنی حاکم است بسیار خوب بوده چون درباره قرآن کریم چهار وظیفه داریم، اول اینکه بتوانیم آن را بخوانیم دوم آیات قرآن را بفهمیم، سوم به مفهوم آیات الهی عمل کرده و چهارم انتشار آن تا دیگران نیز از آن بهره‌مند شوند.

وی با تأکید بر اینکه در کنار حفظ و تلاوت قرآن باید بیش از گذشته نسبت به تفسیر و عمل به آن اهتمام داشت، دلیل آن را نورانیت فوق‌العاده و آثار معنوی و اخروی قرآن کریم دانست و افزود: قرآن نور است و قطعاً پلیس را آماده‌تر، قوی‌تر، منظم‌تر و هوشیارتر می‌کند.

این مرجع تقلید گفت: ظلمت و تاریکی وحشت‌آفرین بوده و میدان را برای سارق باز می‌کند اما وقتی نور آمد همه‌ این‌ها برطرف شده و آرامش، روشنایی، نشاط و فعالیت را با خود به همراه می‌آورد.

وی با اشاره به ناآرامی‌های روزهای اخیر در کشور تصریح کرد: این حوادث نه تنها درس عبرت و هشدار بود بلکه شکستی برای دشمنان رقم زد.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با بیان اینکه دشمنان از حوادث اخیر ذوق‌زده شده بودند، گفت: شبکه‌های معاند صریحاً در برنامه‌هایشان دستورات آشوبگری دادند اما نهایتاً مردم با انبوه جمعیت برای دفاع از آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی به میدان آمدند.

وی با بیان اینکه دشمنان از اینکه مردم می‌دانند انقلابشان به این آسانی و ارزانی به دست نیامده بی‌خبرند، تصریح کرد: دشمن فکر می‌کند انقلاب با این چیزها از دست می‌رود اما باید بداند بسیار ریشه‌دارتر از این است که با چنین حوادثی تکان بخورد پس در محاسباتشان اشتباه می‌کنند.

ایم مرجع تقلید افزود: دشمنان هنوز نمی‌خواهند بفهمند مردم ایران انقلابشان را می‌خواهند و به کشورشان علاقه‌مند هستند و تا پای جان ایستادگی می‌کنند.

این مفسر قرآن کریم گفت: یکی از آثار این جریان منسجم‌تر شدن مردم بود چون همه جناح‌ها و گروه‌ها در راهپیمایی شرکت کرده و این حادثه هشداری بود برای مسئولان که برای مشکلات اقتصادی مردم راه حلی پیدا کنند.

وی افزود: از اینکه پلیس خیلی خوب عمل کرده و با خونسردی صحنه را مدیریت کرد به سهم خود تشکر می‌کنم.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با اشاره به اینکه دشمنان منتظر بهانه هستند تا به نظام اسلامی ضربه بزنند، گفت: خداوند در قرآن کریم درباره مؤمنین می‌فرماید «اشداء علی الکفار رحماء بینهم» این شعار بسیار خوبی است که باید همواره مدنظر قرار بگیرد.

انتهای پیام/ی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *