وزارت ورزش بوشهر را تبدیل به پایگاه ورزش‌های آبی کشور کند

 حجت‌الاسلام عبدالحمید خدری امروز در حاشیه افتتاح خوابگاه ورزشکاران خلیج فارس در گناوه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در این شهرستان اظهار داشت: استان بوشهر با داشتن ظرفیت‌های فراوان و موقعیت‌های مناسب ساحلی با بیش از ۹۰۰ کیلومتر، می‌تواند به یکی از مهمترین قطب‌ها و پایگاه‌های ورزش آبی کشور تبدیل شود.

وی افزود: این استان نشان داده که هر زمان میزبانی ورزش‌های ساحلی و آبی کشور در رشته‌های مختلف را بر عهده گرفته به دلیل وجود زیرساخت‌های مناسب خوابگاهی و ورزشی به بهترین شکل ممکن عمل کرده و تحسین فدراسیون‌ها را برانگیخته است.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس تصریح کرد: کشور ما به دلیل این که به شکل سطحی به ورزش‌های آبی ورود کرده چندان در مجامع ورزشی بین‌المللی موفق نبوده که سهم صفر درصدی در عرصه دریافت نشان‌ها در رقابت‌های آسیایی و جهانی موید این نکته است.

خدری ادامه داد: اگر وزارت ورزش و جوانان، استان بوشهر را به عنوان یکی از قطب‌های ورزش‌های آبی کشور انتخاب کند و با دادن امکانات مناسب، زمینه استعدادسنجی و انجام مسابقات ملی و بین‌المللی را در این استان ایجاد کند در یک مدت زمان مشخص می‌تواند زمینه‌ساز حضور موفق ورزشکاران رشته‌های آبی در در سطح آسیا و قهرمانی جهان شود.

انتهای پیام/ج/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *