پالایشگاه نفت پرچین در مرحله پایانی اخذ مجوز است

ابراهیم امامی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: با اخذ مجوز لازم از کشور آذربایجان از سوی سرمایه‌گذار، عملیات کلنگ زنی و آغاز  پروژه اجرایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه زمین مورد نیاز پروژه به طور کامل واگذار شده است، افزود: مجوز لازم زیست‌محیطی پروژه پالایشگاه نفت پرچین اخذ شده و در مراحل اداری هیچ مشکلی برای پروژه وجود ندارد.

رئیس شورای برنامه‌ریزی و اشتغال گرمی مغان بیان کرد: با راه‌اندازی این مجموعه عظیم تحول بزرگی در بخش صنعت شهرستان شاهد خواهیم بود که به تبع آن زمینه اشتغال صدها جوان جویای کار نیز فراهم خواهد شد.

وی ضمن اشاره به توسعه بخش محروم موران در پی راه‌اندازی این مجموعه تصریح کرد: در کنار پالایشگاه نفت پرچین، عرضه صنایع مرتبط و تأسیس پایانه صادراتی مد نظر این سرمایه‌گذار و دیگر سرمایه‌گذاران خواهد بود.

امامی آینده شهرستان گرمی را از جهات مختلف امیدوارکننده توصیف کرد و گفت: با اقدامات زیربنایی و اساسی انجام شده در این شهرستان، تحول عظیمی را در بخش صنعت و کشاورزی در آینده نه‌چندان دور شاهد خواهیم بود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، جواز تأسیس پالایشگاه نفت ۵ هزار بشکه‌ای پرچین تیرماه سال ۱۳۹۵ صادر شده است که در فاز اول زمینه اشتغال ۲۵۰ نفر را فراهم می‌سازد.

انتهای پیام/ی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *