پایه و اساسی برای آنهایی که قصد توجیه جنایات اسرائیل را دارند، وجود ندارد

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، دیو اسمیت ظهر امروز در ششمین همایش بین‌المللی افق نو با موضوع «قدس، پایتخت همیشگی فلسطین» که در هتل الغدیر مشهد برگزار شد، اظهار کرد: وقتی به کتاب‌های مقدس مراجعه می‌کنیم، می‌بینیم، هیچ پایه و اساسی برای ادعای کسانی که می‌خواهند جنایات اسرائیل در غزه را بر پایه دین و ایدئولوژی توجیه کنند، وجود ندارد.  

وی افزود: مسیحیت صهیونیستی با عنایت به همین نکته، تلاش می‌کند به آموزه‌های یهودیت و کتاب مقدس ارجاع داشته باشد تا توجیه و پایه و اساسی در متون مقدس پیدا کند. 

این فعال حقوق بشر خاطرنشان کرد: در تورات به این نکته اشاره شده که خداوند از زمان خلقت چه نگاهی به این زمین برای انسان‌ها داشته، اما اسرائیل با طرح وعده سرزمین موعود که وعده‌ای دروغین و تو خالی است، تلاش کرده جریانی ایجاد کند تا در مسیر فعلی حرکت کند. 

اسمیت با یادآوری اینکه مسیحیت صهیونیست معتقد است، یهودیان برتر از دیگران هستند، اضافه کرد: در طول تاریخ جریان صهیونیسم مسیحی با ادعای ظهور مسیح در سرزمین موعود از اسرائیل حمایت کرده است.

وی، نقش پیامبران را اصلاح رابطه خلق و خدا توصیف کرد و افزود: پیامبران یهود، وقتی در این سرزمین‌های مقدس گام برمی‌داشتند، رویکردشان متفاوت بود و این‌گونه نبود که به‌ دنبال ایجاد سرزمین نیل تا فرات باشند، آنها هرگز نمی‌گفتند، اورشلیم که شهر صلح و صفا بوده، باید خراب شود.

کشیش و فعال حقوق بشر استرالیا تأکید کرد: حکمت و عقلانیت هیچ‌گاه اجازه اقدامات متعارض با معنویت را صادر نمی‌کند، ما برخلاف مسیحیت صهیونیستی که به جای اجرای فرامین الهی در مسیر پیش‌بینی قرار گرفته است، باید در مسیر عدالت و برابری حرکت کنیم.

انتهای پیام/ذ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *