پرداخت بیش از ۵۲۰۰ میلیارد تومان معوقات ایثارگران/ بنیاد شهید دین خود را نسبت به خانواده‌های شهدا ادا نکرده است

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، حجت‌الاسلام سید محمدعلی شهیدی امشب در شورای اداری چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: طی چهار سال گذشته مشکلات عدیده‌ای بر سر راه دولت وجود داشت از جمله تحریم‌های ظالمانه آمریکا که مزاحم رشد کشور شده و کار را به جایی رساند که بنا شد پرونده نهایی تحریم‌های ایران به شورای امنیت ارجاع داده شود که نتیجه این امر حمله نظامی به کشور بود.

وی با اشاره به اینکه در بحث تولید و فروش نفت نیز دچار مشکل شدیم، افزود: با این‌ حال با هدایت مقام معظم رهبری به عنوان سکان‌دار انقلاب اسلامی توانستیم بخشی از این بار سنگین مشکلات را کم کنیم و هم‌اکنون امنیت خوبی در کشور حاکم است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه مسئله برجام به خوبی پیش رفت، اگرچه امروزه شاهد هستیم که تنها آمریکا در مقابل آن ایستاده اما منافعی برای کشور داشت که می‌توان به جدایی بین آمریکا و بلوک اروپا اشاره کرد، ادامه داد: هم‌اکنون ۲ هزار و ۸۰۰ میلیون بشکه نفت از میدان‌ها کشور استخراج شده و بخشی از آن به فروش می‌رسد.

شهیدی با تأکید بر اینکه دولت دوازدهم در حال حاضر نیز با مشکلات فراوانی روبه‌رو است، اضافه کرد: ریاست‌جمهور تأکیدات بسیاری نسبت به جوان‌گرایی، شایسته‌سالاری، اشتغال و تولید در بدنه دولت دارد.

وی خاطرنشان کرد: وحدت خوبی در چهارمحال و بختیاری حاکم است و باید سرمایه‌گذاری و فعالیت‌های بیشتری در این استان صورت گیرد، چراکه مردم در شرایط مختلف علاقه خود را به نظام و انقلاب اعلام کرده‌اند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران به تشکیل این بنیاد در ۲۲ اسفند سال ۵۸ به فرمان امام خمینی (ره) برای رسیدگی امور خانواده‌های شهدای قبل از انقلاب اشاره و بیان کرد: امروز ۲۲۵ هزار پرونده شهید در بنیاد شهید وجود دارد که مربوط به شهدای مدافع حرم، جنگ تحمیلی، شهدای منا و … می‌شود، همچنین حدود ۵۷۶ هزار جانباز و نزدیک به ۴۳ هزار آزاده زیر پوشش این بنیاد هستند که در مجموع آمار بیش از ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر را به خود اختصاص می‌دهد.

شهیدی مسؤولیت بنیاد شهید و امور ایثارگران را رسیدگی به معیشت ایثارگران و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت عنوان و خاطرنشان کرد: برنامه‌های بلندمدت، میان‌مدت و کوتاه‌مدت برای رفع نیازهای این جامعه در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: معوقات و پاداش خدمت ایثارگران از سال ۷۶ پرداخت نشده بود که مجموعاً در چند نوبت ۵ هزار و ۲۸۲ میلیارد تومان این معوقات تا سال ۹۴ پرداخت شد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تأکید کرد: همگی در برابر ایثارگران مسؤول هستیم، چراکه امنیت و آرامش امروز مرهون شجاعت‌های ایثارگران است، امروز اگر مسؤولان نظام با اقتدار در مجامع کشوری سخن می‌گویند از فداکاری شهدا و ایثارگران است.

شهیدی متذکر شد: ۴۲۰ هزار دیدار در سال گذشته در سطح کشور از خانواده‌های شهدا و ایثارگران صورت گرفت، یقینا بنیاد شهید نتوانسته دین خود را نسبت به خانواده‌های شهدا و ایثارگران انجام دهد و امید است دولت دوازدهم بتواند آنچه وعده داده و خواسته مردم است را عملی کند.

انتهای پیام/ی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *