پرداخت تسهیلات کم‌بهره و کمک بلاعوض به خسارت‌دیدگان سیل در لنگرود

به گزارش خبرگزاری فارس از لنگرود، اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور امروز در حاشیه بازدید از مناطق سیل‌زده دیوشل و تالش محله این شهر در جمع خبرنگاران با اشاره به پرداخت تسهیلات کم‌بهره به خسارت دیدگان سیل، اظهار کرد: بر اساس کارشناسی‌های که توسط بنیاد مسکن انجام می‌گیرد به واحدهای مسکونی روستایی که نیازمند بازسازی است تا مبلغ ۲۰ میلیون تسهیلات با کارمزد چهار درصد، پنج میلیون تومان بلاعوض و دو میلیون ریال به‌عنوان معیشت پرداخت می‌شود.

وی میزان پرداخت تسهیلات با سود پنج درصد به واحدهای مسکونی شهری را تا سقف ۳۰ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: ۶ میلیون تومان نیز به‌صورت کمک بلاعوض و دو میلیون تومان هم به‌صورت معیشتی به خانوارهای سیل‌زده شهری پرداخت می‌شود.

معاون وزیر کشور افزود: بنیاد مسکن آماده است تا تسهیلات و خدمات‌دهی به سیل‌زدگان را از محل اعتبارات تسهیلات ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در سال و کمک‌های بلاعوض هم از حساب صد امام(ره) پرداخت کند.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به نزدیک شده به فصل سرما، تأکید کرد: مشارکت و همکاری همه‌جانبه مردم و نیز برآورد سریع خسارت‌های وارده از سوی مسئولان استان از الزامات اصلی است که باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام گیرد و با اعلام میزان خسارت‌های وارده و مطرح کردن آن در هیات دولت، می‌توان با سرعت بیشتری برای رفع مشکل و بازسازی خانه‌ها اقدام کرد.

نجار بر ضرورت انجام مطالعه‌ای جامع درباره خسارت‌های ناشی از سیلاب‌ها در شمال کشور تأکید کرد و افزود: این مطالعه برای جمع‌آوری آب‌های سطحی با توجه به حجم این آب‌ها و جلوگیری از خسارت آن‌ها حائز اهمیت است.

انتهای پیام/ن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *