پرداخت وام ۴۰ میلیونی مسکن تنها براساس پیشرفت کار/ سفارش، توصیه و فشار در پرداخت وام مسکن ممنوع است

محسن کوهی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در گلبهار گفت: افزایش وام ۳۰ میلیون به ۴۰ میلیونی مسکن مهر به پروژه‌هایی اختصاص داده می‌شود که فعال بوده و دستگاه‌های نظارتی پیشرفت فیزیکی انها را تأیید کنند.

وی ادامه داد: این وام قرار است براساس پیشرفت کار و به صورت مرحله‌ای در اختیار پروژه‌ها قرار گیرد و نظارت شود تا با این مبلغ و آورده‌ اعضا، این پروژه‌ها تکمیل و تحویل متقاضی شود.

کوهی با بیان اینکه کار نظارت بر پروژه‌ها در شهرهای جدید به شرکت عمران و در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر به اداره مسکن و شهرسازی و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر به بنیاد مسکن واگذار شده است، گفت: باید این دستگاه‌ها پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها را تأیید کنند تا بانک مسکن نیز بتواند وام را پرداخت کند.

نماینده ویژه استاندار خراسان رضوی در مسکن مهر در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر فشار برخی افراد به بانک مسکن مبنی بر پرداخت وام، بدون در نظر گرفتن پیشرفت فیزیکی مناسب، متذکر شد: این مبلغ وام فقط در قبال پیشرفت و پس از تأیید قابل پرداخت است و نه براساس فشار و سفارش و اگر در این خصوص کوتاهی صورت گیرد، برخورد خواهیم کرد. باید با این مبالغ پروژه‌ها جمع شوند چراکه خط اعتباری دیگری وجود ندارد.

وی افزود: از سال‌های گذشته در این خصوص تجربه داریم و دیگر نمی‌خواهیم آن تجربه‌ها تکرار شود، بنابراین پرداخت وام  ۴۰ میلیونی تنها براساس قانونی باید پرداخت شود و ما بر کار دستگاه‌ها نظارت می‌کنیم.

کوهی به برگزاری چند جلسه با بانک مسکن استان اشاره کرد و گفت: در این جلسات تمام مشکلات بررسی شد و نظر شورای مسکن استان مبنی بر پرداخت مرحله‌ایی این وام مطرح و بر همین اساس هم کار انجام می‌شود.

وی در پایان اضافه کرد: نمایندگان استانداری هر هفته از پروژه‌های مسکن مهر گلبهار بازدید می‌کنند  اما به دستگاه‌های اجرایی اعلام شده است که به‌زودی و به صورت هفتگی می‌بایست مدیران دستگاه‌های اجرایی در محل این پروژه‌ها حاضر شوند و از نزدیک کار پروژه‌ها را دنبال و در صورت مشکل در همان جا تصمیمات لازم گرفته شود.

انتهای پیام/ذ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *