پرداخت کمک‌هزینه اسکان به زلزله‌زدگان روستاهای کرمانشاه/ ۳۰ هزار واحد مسکونی خسارت دیده‌اند

به گزارش خبرگزاری فارس از ثلاث‌باباجانی، عباس آخوندی امشب در جلسه ستاد مدیریت بحران که در شهرستان ثلاث‌باباجانی برگزار شد، اظهار داشت: هشت استان برای انجام اقدامات لازم در زمینه بازسازی مناطق زلزله‌زده به‌عنوان استان‌های معین این مناطق در نظر گرفته شده است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به آمادگی استان‌های مذکور برای اجرای برنامه بازسازی واحدهای مسکونی مناطق زلزله‌زده، عنوان کرد: بیش از ۳۰ هزار واحد مسکونی در زلزله خسارت دیده‌اند و ۴۰۰ دستگاه ماشین‌آلات برای اجرای اقدامات عمرانی درمناطق زلزله‌زده مشغول فعالیت هستند.

وی با تصریح بر اینکه تجارب بنیاد مسکن در بازسازی واحدهای مسکونی ناشی از وقوع زلزله ارزشمند است و امیدواریم طی یک‌سال آینده بازسازی مناطق زلزله‌زده به نتیجه برسد، خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم شرایط این مناطق هر چه زودتر به حالت عادی برگردد. 

آخوندی میزان کمک‌هزینه اسکان موقت و دائم در روستاهای مناطق زلزله‌زده را به ترتیب سه و پنج میلیون تومان ذکر کرد که از روز شنبه آمادگی برای پرداخت آن وجود دارد و افزود: مالکان واحدهای زلزله‌زده همچنین می‌توانند به‌جای دریافت کمک هزینه، کانکس دریافت کنند.

انتهای پیام/ج/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *