پردیس در تخصیص اعتبارات نیازمند نگاه ملی است/ اعتبارات پردیس قطره چکانی افزایش می‌یابد

محمد قانبیلی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شرق استان تهران اظهار داشت: زیرساخت‌ها از حوزه بهداشت و درمان گرفته تا زیر ساخت‌های آموزشی و پرورشی و ورزشی در شهرستان پردیس رشد خوبی نداشته است.

وی تصریح کرد: دوستان در دولت بدانند که جمعیت شهر تهران به سمت پردیس در حال سرازیر شدن است.

عضو شورای عالی استان‌ها اضافه کرد: اگر حساب و کتابی در این بحث افزایش جمعیتی و سرریزی جمعیت پایتخت به سمت گوشه تهران به ویژه پردیس وجود نداشته باشد‌، این موضوع به حاشیه‌نشینی منجر خواهد شد.

قانبیلی افزود: شهرستان پردیس در حوزه زیر‌ساخت‌های بهداشتی و درمانی، آموزشی و امنیتی با مشکل مواجه است.

وی ادامه داد: نیروی انتظامی در شهرستان پردیس در شاخه زیرساخت از جنس امنیتی با مشکل نیروی انسانی مواجه است و در مجموع باید خلاء‌ها در بدنه نهاد‌ها و مجموعه‌های خدمات‌رسان در حوزه‌های زیر‌بنایی برطرف شود.

نماینده شورای عالی استان‌ها در سازمان دهیاری‌ها و شهرداری‌ها ادامه داد: اگر دولت در بحث تقویت زیرساخت‌ها در پردیس تدبیری نکند، این شهرستان مثال بمب ساعتی است که تیک‌تاک آن شنیده می‌شود.

قانبیلی با تأکید بر اینکه اگر این بمب ساعتی منفجر شود، تبعات کشوری به همراه خواهد داشت، اضافه کرد: شهرستان پردیس نیازمند نگاهی ملی و فرا استانی در بحث تخصیص اعتبارات برای تکمیل زیرساخت‌هاست.

وی اضافه کرد: شهرستان پردیس در آینده‌ای نزدیک به شهرستان ۶۰۰ هزار نفری تبدیل می‌شود، ولی بودجه آن قطره چکانی افزایش دارد.

عضو شورای عالی استان‌ها افزود: شهرستان پردیس جدا از سایر شهرستان‌هاست و نیاز به اعتبارات ویژه دارد تا خلأها از چهره این شهرستان پاک شود.

انتهای‌پیام/۶۷۰۱۶/صا

http://fna.ir/3MQT4B

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *